Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 27. 8. 2015

Chyba
Chyba

Zářijový kult. s Janem Pressem

Léto se pomaličku chýlí ke svému tradičnímu zářijovému konci, ale lidé nemusí zoufat. V neposlední řadě díky tomu, že po měsíční pauze znovu vychází kulturní magazín kult. Jeho obálku zdobí fotografie ředitele Moravské galerie v Brně Jana Presse, což je samo o sobě dostatečným důvodem k začtení se. Nejen díky tomu, že vedení této zásadní instituce v srdci jižní Moravy chystá mnoho zajímavých novinek.


Redaktoři magazínu kult. ani přes prázdniny nezaháleli a připravili sadu podnětných recenzí. Převažují mezi nimi knihy, konkrétně romány Sněhová královna a Dívka, která se třpytila. Trochu jiný literární žánr reprezentuje velmi zdařilé Setkávání s Irenou Kačírkovou. Především rodiče zvídavých dětí zjistí, proč je namístě navštívit některou z výstav VIDA centra. Sami poté neprohloupí, když si koupí a pustí nové album kapely Květy. A cestou z obchodu se mohou stavit v kině, třeba na komedii podle skutečných událostí s jednoduchým názvem Pride.

Zavedenou rubriku Sondáž tentokrát plní odpovědi úspěšné české spisovatelky Petry Dvořákové, která mimochodem připravuje své další dílo.

Nejen kulturou živ je člověk a kult. si to uvědomuje. Proto radí, zda a proč zajít na něco dobrého do Café Mezzanine v brněnské Údolní ulici nebo do Fresh Fanatic Bistra v Kounicově.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství dalších tipů na kulturní události napříč žánry.

Blížící se podzim rozhodně neznamená, že by lidé neměli dost možností, jak trávit svůj volný čas. To mimochodem dokáže i několik kratších článků o akcích, které rozhodně stojí za pozornost. Podobně jako celé zářijové číslo magazínu kult.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:

Říjnové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. září 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. září 2015
Datum vydání: 29. září 2015

Autor RedakceZpět