Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 17. 3. 2017

Vychází magazín Festivaly

Za chvíli je tu jaro a my pro Vás máme opět první číslo magazínu Festivaly. Letos vychází jako příloha březnového magazínu Kult, ve kterém se dočtete o Velikonočním festivalu a DSB (Divadelní svět Brno). V příloze najdete seznam festivalů podle krajů a dozvíte se také, které z nich byste si neměli nechat ujít: Majáles, Čarodějáles, Jeden svět, Sázava fest a mnoho dalších.


Za chvíli je tu jaro a my pro Vás máme opět první číslo magazínu Festivaly. Letos vychází jako příloha březnového magazínu Kult, ve kterém se dočtete o Velikonočním festivalu a DSB (Divadelní svět Brno). V příloze najdete seznam festivalů podle krajů a dozvíte se také, které z nich byste si neměli nechat ujít: Majáles, Čarodějáles, Jeden svět, Sázava fest a mnoho dalších.

V přírodě nás ještě může přepadnout nevlídné počasí, ale přibývající množství sněženek a narcisů naznačuje, že štafetu přebírá jaro a my se můžeme těšit na celou řadu interiérových, ale i outdoorových akcí různého charakteru. Jednu z největších hudebně laděných akcí pod širým nebem uvidíme na Výstavišti. Brno na svém Majálesu dne 6. května představí nejen české a slovenské hudební ikony.

A jestli se Vám zdá květen příliš vzdálený a nechcete riskovat zmoknutí v jarním dešti, nesmíte vynechat návštěvu městských kinosálů při festivalu Jeden svět Brno (27. března – 4. dubna) nebo Febiofest Praha (20.–31. března). Nebo hledáte spíše něco v klidnějším prostředí, kde se snoubí historie s přírodou? Pak nesmíte chybět na Folkovém kvítku (13. května) na Konopišti. Kdo má raději „kulturu na jazyku“ a je starší 18 let, neměl by vynechat návštěvu Českého pivního festivalu (11.–27. května), kde zásoby chmelového nápoje a dobrého jídla jistě uspokojí Váš apetit. Ve výčtu zajímavých akcí bychom neměli zapomenout ani na naše ratolesti. V moravské metropoli se odehraje Animefest (19.–21. května) a pod křídly Filharmonie Brno projekt Mozartovy děti (30. května – 25. června). Květnové večery si pak rezervujte pro noční oblohu, tu totiž ozáří miliony světel v rámci festivalu Ignis Brunensis (26. května – 25. června).

Věřte, že výše uvedené akce jsou jen skromným výčtem toho, co letošní rok nabízí. Věnujte proto prostor obsahu tohoto čísla, abyste byli na letošní sezónu s předstihem připraveni. 

Příjemné počtení a hodně kulturní inspirace přeje
Vaše redakce

Autor RedakceZpět