Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 1. 6. 2021

S Albertem Čubou a Kultem na prkna Divadla Mír

Z obálky květnového Kultu se na vás usmívá Albert Čuba, „krotitel“ známého komediálního uskupení Tři Tygři, jehož tvorba se stala v posledních měsících virální. Nechybí ani pravidelná várka filmových novinek a recenzí, stejně jako novinek divadelních i hudebních. Nově se vrací oblíbená rubrika Mlsná tužka, která vám nabídne to nejlepší z brněnských restaurací a kaváren.


Z obálky květnového Kultu se na vás usmívá Albert Čuba, „krotitel“ známého komediálního uskupení Tři Tygři, jehož tvorba se stala v posledních měsících virální. Nechybí ani pravidelná várka filmových novinek a recenzí, stejně jako novinek divadelních i hudebních. Nově se vrací oblíbená rubrika Mlsná tužka, která vám nabídne to nejlepší z brněnských restaurací a kaváren.Seriál sKORO NA mizině Divadla Mír vám představí Albert Čuba, majitel divadla i herec  v jedné osobě. Jeho jméno si také můžete spojit s improvizační show Tři Tygři. Prozradí více  o seriálu, známých hercích, kteří v něm účinkovali, a svém osobitém stylu improvizace.
Filmová rubrika vás upozorní třeba na to, že mezi prvními se k natáčení vrací třeba seriál Živí mrtví. Dále si přečtete recenzi na Disneyho animovanou pohádku Raya a drak nebo novinku platformy Apple TV+ Cherry s Tomem Hollandem v hlavní roli. Prozradíme vám také definitivní datum premiéry Black Widow, která se objeví i na streamovací platformě Disney+.
Divadelní novinky jsou tentokrát ve znamení Městského divadla BrnoBiskupského dvora. Na pravidelnou letní open-air scénu se vrátí Noc na Karlštejně, Moliérův Lakomec nebo Tři mušketýři. Uvedeny budou i loňská novinka O statečném kováři či Zamilovaný Shakespeare. Letošní premiérou bude historický počin Napoleon aneb Alchymie štěstí.
Zkrátka nepřijdou ani milovníci hantecu, v hledáčku Honzy Žanka Hlaváčka se tentokrát ocitl Svátek práce. Proměny Brna ve fotografii vás přenesou do Řečkovic a připomenete si vzdušnou plavbu obřího balónu nad Brnem z roku 1862.
Knižní rubrika obsahuje velký rozhovor s autory nového vydání Rychlých šípů, editorem Romanem Šantorou a grafikem Martinem Pecinou. Kniha vyšla ve spolupráci nakladatelství Albatros a Skautské nadace Jaroslava Foglara. U Foglarovy tvorby se zdržíme déle, recenzujeme totiž jeho další počin – Chatu v Jezerní kotlině. Těšit se můžete také na dalšího literárního velikána, kterému je věnována nová kniha Johna Gartha, a to Světy J. R. R. Tolkiena.
Po letech obnovujeme rubriku Mlsná tužka, věnovanou restauracím a dobrému jídlu. Než se podniky otevřou, zaměříme se na srovnání konzumace pokrmů v restauracích s jejich rozvozem.
Autor Redakce,

Autor RedakceZpět