Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 29. 9. 2015

Chyba
Chyba

Říjnový kult. s Janem Budařem

O Janu Budařovi je známo, že jeho působnost zahrnuje mnoho uměleckých disciplín. Momentálně má před ostatními tak trochu navrch vedení skupiny Eliščin Band, což potvrdí také jeho vyjádření v titulním rozhovoru říjnového čísla magazínu Kult. Ale podobně jako se povídání s člověkem proslaveným mimo jiné filmem Nuda v Brně netočí kolem pouze kolem hudby, ani časopis rozhodně není monotématický.


V Městském divadle Brno právě uvádí netradiční inscenaci Splašené nůžky a Moravská galerie se věnuje stopě českých umělců v okupované Francii. Čtenáři se dozvědí, že obě pobídky rozhodně stojí za zvážení. Podobně jako film Aferim! v kinech nebo kniha Jak jsem sebrala odvahu na pultech domácích knihkupectví. A jestli si nějaké české album poslední doby zaslouží zvýšenou pozornost, pak jde o novinku vyškovské kapely Dark Gamballe.

Brno v říjnu navštíví slavná zpěvačka Věra Špinarová. Předem si udělala čas zodpovědět Kultu tradiční anketní otázky.

Nové číslo volně dostupného časopisu voní kávou. Je tomu tak díky množství článků věnovaných tomuto aromatickému a pro mnohé lahodnému nápoji. Ať už jde o představení kavárny Na3Deci, projektu European Coffee Trip nebo brazilské stopy na chystaném Týdnu kávy, za minimálně jedno přečtení stojí určitě.

Součástí magazínu je obvyklý freetime. Říjnový kult. tak mimo obvyklého množství zážitků kulturních nabízí i rozptýlení v oblasti gastronomické, která se stává dalším důvodem, proč se jednotlivými tipy a texty nechat inspirovat.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:

Listopadové číslo magazínu kult.

Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 12. října 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 19. října 2015
Datum vydání: 27. října 2015

Autor RedakceZpět