Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 17. 8. 2011

Renesance ve školení

Vzpomenete si na poslední školení, kterého jste se zúčastnili? Zalovte v paměti a rozpomeňte se na látku, kterou jste probírali – jaký přínos pro vás školení mělo? Naskočí vám husí kůže při vzpomínce na školitele a na jeho seminář?


Za posledních pár let jsme absolvovali několik školení. Dlouho jsme přemýšleli a hledali v paměti, když jsme si chtěli odpovědět na výše položené otázky. Probíranou látku většina z nás dávno zapomněla, ale pár školitelů nám na mysli vytanulo. Milým zážitkem bylo setkání s panem Hroníkem z agentury MotivP, s paní Srncovou z Brněnské personalistiky nebo s hercem Janem Přeučilem, který vede kurz Jak poutavě představit a prezentovat vaše produkty.

Co znamená školit?
Zřejmě máte podobné zkušenosti. Proto jsme si položili otázku, proč tomu tak je? Proč tak rychle zapomínáme, co se na školeních a seminářích dozvíme? Proč mají semináře tak malou účinnost a úspěšnost? Několikrát se nám dokonce stalo, že jsme informace jedním uchem přijímali a druhým pouštěli ven, že nás školitel ani látka nezaujali. Na některých seminářích se zase jen poučovalo. Ono samo slovo „školit“ zavání tím, že jedna osoba (nejčastěji školitel), poučuje ostatní účastníky semináře.

Zábavné školení
Asi nám dáte za pravdu, že školení by mělo splnit svůj účel, že na školeních bychom se měli něčemu naučit a ne se jen něco dozvědět. Učení by se ale nemělo stát mučením, jak tomu občas bývá. Nepřestalo totiž platit, že nejlépe se učíme zábavnou hrou a že život nás naučí nejvíc. Pravdivá rčení, která jsou platná odnepaměti.
Na základě toho přicházíme s novou formou vzdělávání. Dovolujeme si tvrdit, že půjde o renesanci ve vzdělávání a školení. Nová metoda je naším know-how, a proto vám již více neprozradíme – doporučujeme vám zúčastnit se některého z níže uvedených kurzů a přesvědčit se na vlastní kůži o vysoké účinnosti a úspěšnosti této metody. Jsme přesvědčeni, že tentokrát nezapomenete!

Autor Radek HolíkZpět