Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 28. 11. 2014

Chyba
Chyba
Chyba

Prosincový kult. s Kateřinou Tučkovou

Obálku prosincového čísla magazínu kult. zdobí fotogenická tvář Kateřiny Tučkové. Žena, jejíž jméno se do obecného povědomí dostalo především díky její literární činnosti, se živí také jako kurátorka. Stala se patronkou výstavy lehce provokativně nazvané Brno - moravský Manchester, pořádané Moravskou galerií. Titulní rozhovor čísla se proto točí především kolem ní.


Do kina vstupuje nejnovější snímek slavné francouzské tvůrčí dvojice, Jeana a Luca Dardennových, Dva dny, jedna noc. Recenze divákům napoví, jestli se vyplatí zajít v prosinci do kina i na něj. Už od konce dubna běží v Jurkovičově vile výstava Krajinou Koncernovaného designu. Fanouškům zajímavých expozic, kteří ji zatím nenavštívili, proto následný text mimo jiné připomene, že na nápravu už mají pouze necelé čtyři měsíce.

Dále zjistí, že cestou na ni rozhodně neprohloupí, když jim ve sluchátkách bude hrát druhé albumstále populárnější Muchy. A aby nebylo Kateřiny Tučkové v prosincovém Kultu málo, jedna z recenzí se věnuje adaptaci jejího románu Vyhnání Gerty Schnirch uváděné na prknech HaDivadla.

Čtenářsky vděčnou sadu anketních otázek tentokrát zodpovídá Stella Jones, zpěvačka, která krátce před Štědrým dnem vystoupí se svým gospelovým souborem v brněnské katedrále Petrov. A jak dokazuje rubrika Mlsná tužka, nejen zpěvaččini fanoušci udělají dobře, když se zajdou najíst do restaurace Jedna báseň v Jihlavské ulici.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, s jehož pomocí si jistě každý také v posledním měsíci v roce najde to své kulturní rozptýlení. Navíc jej může v každém počasí hřát pocit, že stejně dobře se o rady k využití jeho volného času kult. postará i v roce následujícím.

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Lednové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. prosince 2014
Uzávěrka komerční inzerce: 18. prosince 2014
Datum vydání: 23. prosince 2014


Prohlédněte si aktuální číslo magazínu
kult. zde!

Autor RedakceZpět