Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 27. 11. 2015

Chyba
Chyba

Prosincový kult. s Janem Zadražilem

Na svou první velkou příležitost ve filmu sice Jan Zadražil zatím čeká, ale na prknech, která znamenají svět, už dokázal mnoho. Své divadelní zkušenosti momentálně úročí i v Huse na provázku, kde vystupuje v kunderovské adaptaci Směšná interpretace. Jak se mu pracovalo s Vladimírem Morávkem? Nejen o tom si s redaktorem Kultu. rád popovídal.


Mezi recenzemi hraje divadelní prim ta pod názvem Vrabčák a anděl, hodnotící novinku Městského divadla Brno, a ta z Buranteatru, kterou pojmenovali Moja. Kult. však ani tentokrát nezapomíná na další umělecké formy. Dozvíte se proto, jestli se vyplatí zajít do kina na animovaný film Žabák Ribit nebo na výstavu o jídle a stolování v dávné i blízké minulosti, kterou otevřeli v Muzeu ve Šlapanicích. Chcete koupit svému dospívajícímu dítěti na Vánoce knihu? Zjistíte, zda za pokus stojí debut Marie Rejfové Čarověník.

Čtenářsky vděčnou sadu anketních otázek tentokrát zodpovídá Miroslav Balaštík, který svým jménem zaštiťuje novinku nakladatelství Host Literatura v čase lovců. Tu Kult. jako vánoční dárek rozhodně doporučuje.

Nejen o léčebných účincích na potíže pohybového ústrojí přístroje MBST jsme si popovídali s MUDr. Miroslavem Jarem, který ji nedávno dovezl i do Brna.

Možná ještě o něco více článků, než je obvyklé, věnujeme gastronomii. Kromě restaurace Zlatá loď, recenzované v populární Mlsné tužce, popisujeme kavárnu Panksy, music bar Zóna 59 nebo školu Vaření hravě.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, s jehož pomocí si jistě každý i v posledním měsíci v roce najde to své kulturní rozptýlení. Množství konkrétnějších tipů formou samostatných článků pochopitelně nechybí ani tentokrát.

Čtenáře může navíc v každém počasí hřát pocit, že stejně dobře se o rady k využití jeho volného času postará kult. i v roce následujícím. Už teď vám do něj přejeme jen to nejlepší.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:

Lednové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. prosince 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. prosince 2015
Datum vydání: 28. prosince 2015

Autor RedakceZpět