Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 3. 7. 2017

Chyba
Chyba

Prázdninový kult. s Veronikou Khek Kubařovou

Léto je tradičně dobou, kdy je nejvíc prostoru na odpočinek a příjemné volnočasové aktivity. Prázdninový kult. vám proto nabízí množství tipů, jak tuto dobu zajímavě strávit. I v „okurkové sezoně“ lze totiž vybírat z pestré kulturní nabídky. K Brnu například již tradičně patří divadelní představení Letních shakespearovských slavností, na něž můžete zajít na Špilberk. Právě s jednou z jejich hlavních ženských tváří, herečkou Veronikou Khek Kubařovou, přinášíme rozhovor.


A protože dovolená je nejvhodnější dobou, kdy sáhnout po knize, nabízíme vám v tomto čísle hned dvě knižní recenze. K horkým letním dnům se hodí téma klimatu, takže pokud by se někdo toužil ochladit alespoň mezi řádky, mohla by ho zaujmout recenze Roberta Žďárského na knihu Václava Klause. Knihám se tentokrát věnujeme i v rubrice Představujeme. Ta nás naopak zavede na poněkud horkou půdu. Seznamuje s dobovými průvodci Brnem v obdobích, která patří k nejsložitějším v naší minulosti – nacismu, stalinismu a poválečného účtování s Němci.

Opět nechybí ani divadlo: Jednu z posledních novinek uplynulé divadelní sezóny, komedii Arnošta Goldflama Hrůza v Brně představuje Klára Tesařová. A tu pravou letní pohodu nakonec může dotvořit zastavení v pojízdné kavárně DobroKáva na Zelném trhu, již ve své recenzi doporučuje Kateřina Eichlerová. Léto právě začíná, vytěžte z něj s námi to nejlepší!

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Zářijové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. srpna 2017
Uzávěrka komerční inzerce: 18. srpna 2017
Datum vydání: 28. srpna 2017

Autor RedakceZpět