Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 29. 6. 2015

Chyba
Chyba

Prázdninový kult. s Květy

Hudebních festivalů čeká na všechny fanoušky v následujících měsících mnoho. A šance, že je pobaví mimo ostatních také brněnská kapela Květy není zrovna malá. Obzvlášť po vydání dalšího alba, s podnětným názvem Miláček slunce. Vůdčí osobnost skupiny Martin Evžen Kašperský si našel čas na zodpovězení několika více či méně záludných otázek a jak sami poznáte, vyrovnal se s nimi s přehledem.


Máme za sebou další velezajímavou divadelní sezónu. Tak trochu na poslední chvíli se dočkalo premiéry několik nových inscenací, které budou diváci navštěvovat i po prázdninách. V případě K-PAX: Svět podle Prota nové divadelní společnosti StageArtCz i klímovské adaptace I obešel já polí pět (Edgar), kterou hrají v Divadle U stolu, rozhodně neprohloupí. Jakou knihu si vzít s sebou na dovolenou nebo k vodě? Román s názvem Kéž je nám odpuštěno si šanci určitě zaslouží. Moravská galerie žádné letní prázdniny neplánuje. Jednou z výstav, které určitě stojí za návštěvu, je ta věnovaná osobitému fotografovi Miroslavu Tichému. Poslední recenze se věnuje uplynulému ročníku Expozice nové hudby. Při jejím čtení se mimo jiné ti, kteří se na ni letos nedostali, dozvědí, že udělali chybu. A třeba ji příští rok napraví.

Tradiční sadu jednoduchých otázek tentokrát zodpověděl kytarista slavných Fešáků Antonín Kny.

I zbytek prázdninového čísla magazínu překypuje zajímavými informacemi. Třeba o výsledcích soutěže Stavba Jihomoravského kraje 2014 nebo o turnaji Coca-Cola Cup, který úzce souvisí se správnou životosprávou nejmladších sportovců.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství programů a tipů na kulturní události.

Prázdninový kult. rozhodně stojí za to vzít do ruky, protože je více než pravděpodobné, že široká škála témat přiměje k začtení se snad každého. A dost možná jej i inspiruje k návštěvě jakékoli z nepřeberného množství blížících se kulturních událostí.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Zářijové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. srpna 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. srpna 2015
Datum vydání: 27. srpna 2015

Autor RedakceZpět