Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 29. 6. 2011

Prázdninové dvojčíslo magazínu kult. se Zdenkem Mertou

V letním čísle kultu najdete rozhovor se skladatelem a producentem hudebního divadla Zdenkem Mertou. Dozvíte se, jestli jeho velké hudební nadání pramení v rodině, nebo jakou roli hrála muzika v jeho dospívání. Odkryl nám také, které skladby se mu dobře skládají a jestli má nějaké oblíbené skladatele a zpěváky. Jeho hlavní životní přání je, aby měl stále chuť tvořit a psát.


Rubrika Mlsná tužka vás zavede do prosluněného Španělska. Že jste nikdy nepřišli jeho kuchyni na chuť? V restauraci Paladeo, která tentokrát neunikla naší pozornosti, vás přesvědčí o opaku. Co si připravili dobrého pro nás? Ochutnali jsme dušenou hovězí oháňku – Rabo de Toro. Byla výborná.Mezi rozzářené dětské obličeje jsme se vypravili koncem května na Mezinárodní den rodiny. Zazpíval vítěz Superstar roku 2006 Zbyněk Drda, všude byla cukrová vata a spousta zábavy. Akce byla spojená s projektem Rodinné pasy.

V recenzích se dozvíte, jaké je debutové album mladé zpěvačky Debbi Touch the Sun. Její deska představuje směs popu, country a retra. Původně reklamní píseň Touch the Sun se nakonec chytla v rádiích a Debbi přinesla uznání. Co všechno se stalo noci minulé? Film Last Night s krásnou pirátskou Keirou Knightley napoví, co všechno jsme si navzájem, nebo sami sobě, ochotni přiznat. Divadlo Bolka Polívky a Stadion na Kounicově ulici láká diváky na festival ProART. Těšit se můžete na tanec, činohru, zpěv, fotografii, ale i beatbox. Co víc na vás v tomto multižánrovém festivalu čeká? Pořadatelé slibují několik novinek a vylepšení. Ve festivalech budeme ještě pokračovat. Pro milovníky knih začíná festival Měsíc autorského čtení v Divadle Husa na provázku. Akce začne první prázdninový den a můžete se těšit na šedesát dva českých i zahraničních autorů a autorek. V létě budeme opět číst! Prozradíme, že letos festival zavítá i mimo Brno do dalších měst.

Stále probíhá soutěž o vstupenky na říjnový koncert skupiny Gipsy Kings. Dále soutěžíme o permanentku na festival Boskovice 2011 a multižánrový festival Beseda u Bigbítu. Pro filmové fanoušky máme připravených deset volných vstupenek do kina. Více na kult.cz/souteze.

Za celou redakci magazínu kult. Vám přejeme pěkné léto a těšíme se na Vás opět v zářijovém čísle!

Zářijové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 5. srpna 2011
Uzávěrka komerční inzerce: 15. srpna 2011
Datum vydání: 28. června 2011

Autor VBZpět