Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 10. 3. 2021

Chyba

O řeči obrázků s Kultem a Janem Budařem

Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů Kultu.


Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů KultuJan Budař – herec, spisovatel, režisér a nyní také ilustrátor-začátečník – se na vás usmívá z obálky březnového Kultu. Prozradí, jak se vyvíjí natáčení filmové pohádky Princ Mamánek a jak je to s její knižní předlohou. Jak se pere s vlastnoručními ilustracemi a co chystá do budoucna? To se dozvíte ve velkém rozhovoru v magazínu KULT!. 
Ve znamení nostalgie se tentokrát nese celá filmová rubrika – nabídne další výpravu do Středozemě, návrat legendárního Batmana nebo snímek Vykopávky, jehož název mluví sám za sebe. Abyste nebyli zcela ochuzeni o setkání s divadelními herci, Městské divadlo Brno spustilo originální rozhlasový pořad MdB Podcast. Přečtete si také o brněnském rádiu Krokodýl a jeho řediteli Jiřím Wienerovi, který sám usedá každý den za mikrofon.
Knižní sekci tentokrát ovládl majestátní Jestřáb, jak zasvěcení znají spisovatele Jaroslava Foglara. Představíme vám ho nejen jako osobnost, ale šéfredaktor Albatrosu Petr Eliáš se rozhovoří i o jeho tvorbě. Také vám nabídneme recenzi na cenou Muriel ověnčený komiks Rváčov, který právě z Foglarovy tvorby vychází. Jak je nově zvykem, čekají na vás i knihy do sluchátek – audioknihy.
Pokračovat budeme i v hantecové sérii, a protože Mezinárodní den žen už je za dveřmi, Honza Žanek Hlaváček se tentokrát zaměřil právě na tento svátek. Historické okénko vás přenese k náhrobku brněnského stavitele Kryštofa Čerta nebo na pomezí Husovic Černých Polí.
Rozhodli jsme se vám představit i celou naši kultovní redakci, která stojí za tvorbou magazínu. K nejvýraznějšímu filmovému zážitku za rok 2020 se tak vyjádří našich sedm statečných, sedm Rytířů Kultu. Připomeneme také projekt Milujeme kulturu, a to formou rozhovoru s Renatou Machovou, majitelkou obchůdku Hůlkárna.
Autor Redakce,

Autor RedakceZpět