Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 27. 10. 2015

Chyba
Chyba

Listopadový kult. s Markem Ebenem

Marek Eben už díky šíři své působnosti poskytl bezpočet různých rozhovorů. Málokterý z nich se však točil kompletně kolem hudby. V případě listopadového vydání magazínu kult. tomu tak je. Při příležitosti chystaného koncertu Bratrů Ebenových v brněnském Sono Centru se rozpovídal o historii i současnosti kapely i svém vnímání celé branže v kontextu české folkové scény.


Recenzí kult. znovu nabízí hned pět. Tu první si zasloužila inscenace s dostatečně známým názvem Je třeba zabít Sekala, kterou uvádí v Mahenově divadle. Milovníci umění určitě neprohloupí, když se třeba cestou na ni zastaví i v Letohrádku Mitrovských, kde nahlíží Šťastný život v secesi. Filmové novinky reprezentuje francouzská komedie Rodinka Belierových a ty literární zajímavá publikace Nastavení mysli. Fanoušci kvalitní české hudby rozhodně neprohloupí, když stráví část podzimních dnů ve společnosti pocty Vladimíru Mišíkovi nazvané Bazarem proměn.

Marek Eben není jedinou osobností, která se v nejnovějším Kultu rozpovídala. Mezi ty další patří například zpěvák vyškovské kapely Dark Gamballe nebo stále populární Ondřej Sokol, který společně s Jiřím Mádlem vystoupí na Brněnském výstavišti v rámci akce Dance Life Expo.

Značné penzum informací čeká opět i na ty čtenáře, kteří berou magazín do ruky kvůli článkům o zajímavých gastronomických místech.

Součástí magazínu je obvyklý freetime a pochopitelně také množství tipů napříč kulturním spektrem. Kam za zážitkem z umění? Kult. rád jako vždy poradí.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:

Prosincové číslo magazínu kult.

Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. listopadu 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. listopadu 2015
Datum vydání: 27. listopadu 2015

Autor RedakceZpět