Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 27. 10. 2014

Chyba
Chyba

Listopadový kult. s Janem Němcem

Dějiny světla jsou sice už třetí knihou brněnského spisovatele Jana Němce, ale až díky ní se dokázal prosadit i na mezinárodní scéně. Získal totiž Cenu Evropské unie. I kvůli tomu se jej redaktor Kultu rozhodl vyzpovídat. Výsledný rozhovor určitě stojí minimálně za přečtení. Stejně jako zbytek listopadového čísla magazínu.


Recenzí tentokrát kult. nabízí hned pětici. Uvozuje je zhodnocení nového filmu Davida Cronenberga Mapy ke hvězdám, který si jistě nenechají ujít nejen jeho dlouholetí fanoušci. Aktuální dění na brněnské divadelní scéně přibližují texty o inscenacích Jak chutná moc v Redutě a Fernando Krapp mi napsal dopis, na kterou se vyplatí zajít do Buranteatru. Je libo tip na hudební novinku? Co třeba nové album U2 Songs of Innocence? Odvážnější posluchači by poté neměli opomenout už třetí zásek na pažbě legendy Master´s Hammer v posledních několika letech.

Jen velmi zřídka se stává, že nějaký podnik nadchne redaktory Kultu tak, jako se to povedlo bistru Castellana v Bělohorské ulici. Díky rubrice Mlsná tužka se dozvíte proč.

Součástí magazínu je obvyklý freetime a pochopitelně také množství tipů napříč kulturním spektrem. Kam za zážitkem z umění? Kult. rád jako vždy poradí.

Autor RedakceZpět