Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 6. 6. 2011

Letní číslo magazínu Festivaly s Čokovoko

Léto je tady. Už se můžeme koupat v rybnících, v mořích, odvážnější i v přehradě. Už zrají třešně a pomalu i melouny a meruňky. Klíšťata začínají útočit v plné síle, první spálení od sluníčka máme za sebou a můžeme nosit letní šaty, přes týden je vedro a o víkendu ta největší bouřka. S létem jsou také nerozlučně spjaty letní festivaly. Jejich přehled najdete ve druhém letošním vydání stejnojmenného magazínu.


Velmi praktická je přehledné tabulka, kterou v magazínu najdete. Je souhrnem letošních festivalů od června až do září. V chronologickém pořadí zde najdete různorodé akce, místo jejich konaní, žánr a zásadní účinkující letošního ročníku. Ať už rádi tančíte, sedíte v kinosále či v divadle, posloucháte hudbu v okouzlujícím prostředí nebo jen tak před pódiem s kelímkem piva v ruce, z komplexního přehledu si vybere i ten nejnáročnější posluchač.

Časopis festivaly: také přináší rozhovor s brněnskou dvojicí Čokovoko o koncertech, moderování festivalů, muzice a dalších věcech, co mají i nemají Adéla a Zuzana rády. Můžete si také přečíst, kdo letos vystoupí na festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice 2011 nebo na multižánrové a tradičně výborně dramaturgicky zvládnuté Besedě u Bigbítu. Zájemce o vážnou hudbu jistě potěší pozvánka na festival Moravský podzim, který bude letos věnován problematice tvůrčí svobody.

Další informace o festivalech naleznete na stránkách festivaly-cesko.cz. Pokud jste pořadatelem festivalu, můžete jej na těchto stránkách zaregistrovat do přehledu. Připraveny jsou i soutěže o permanentky, a to na stránkách http://www.kult.cz/souteze.

Autor J. Z.Zpět