Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 28. 12. 2016

Chyba
Chyba

Lednový kult. s Rudolfem Švaříčkem

Ve dnech 19.–22. ledna 2017 se v kongresovém centru BVV uskuteční další ročník cestovatelského festivalu GO Kamera. A rozhodně bude výjimečný. Nejen počtem hostů a jejich zajímavostí, ale také z velmi symbolického důvodu. Festival totiž oslaví již své 20. výročí! Respondentem titulního rozhovoru lednového vydání magazínu Kult. se tak nemohl stát nikdo jiný než duchovní otec celé akce Rudolf Švaříček.


Ve dnech 19.–22. ledna 2017 se v kongresovém centru BVV uskuteční další ročník cestovatelského festivalu GO Kamera. A rozhodně bude výjimečný. Nejen počtem hostů a jejich zajímavostí, ale také z velmi symbolického důvodu. Festival totiž oslaví již své 20. výročí! Respondentem titulního rozhovoru lednového vydání magazínu Kult. se tak nemohl stát nikdo jiný než duchovní otec celé akce Rudolf Švaříček.


A jelikož se redakce magazínu rozhodla významnému festivalu věnovat skutečně důkladně, zaměřila se na něj i v rámci rubriky Představujeme. V ní totiž tentokrát promluví jeden z jeho účastníků slavný dobrodruh Miloslav StinglAdam Chroust, který o něm napsal úctyhodnou biografickou knihu. Jelikož se bylo skutečně hodně na co ptát, dostala celá rubrika ještě o něco více prostoru než obvykle.

Cestování samozřejmě není jediným tématem, kolem kterých se první číslo časopisu v novém roce točí. Sondáž představí mladého slovenského zpěváka Juraje Hnilicu, který se chystá vystoupit v brněnském Semilasse.

Recenze se věnují hned třem uměleckým odvětvím, konkrétně divadlu prostřednictvím netradičně uchopeného zhodnocení nové inscenace Mrtvý pes v čistírně: Silní, výstavě Šlechta před objektivem a zajímavé knize Stanislava Gálika Jak jsem stopoval letadlo.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, s jehož pomocí si v následujícím měsíci jistě každý najde to své kulturní rozptýlení. Vybrané události pak blíže představuje několik samostatných textů a tipů včetně gastronomických.

Podobně jako GO Kamera oslaví i samotný Kult v roce 2017 úžasné výročí. Celkem 18. ročníkem svého fungování totiž vstoupí do pomyslné dospělé etapy své existence. Všichni lidé, kteří za ním stojí, přejí čtenářům do nového roku jen to nejlepší a těší se na pravidelné setkávání na stránkách věnovaných kultuře a umění všeho druhu.

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Únorové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. ledna 2017
Uzávěrka komerční inzerce: 18. ledna 2017
Datum vydání: 27. ledna 2017

Autor Redakce,

Autor RedakceZpět