Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 29. 4. 2016

Chyba
Chyba

Květnový kult. s Rudolfem Brančovským

Ačkoli jejich tvorbu znají fanoušci v celé republice, Rudolf Brančovský a kapela Poletíme? zůstávají do značné míry brněnskými patrioty. Frontman sám představuje natolik zajímavou osobnost, že položit mu v rámci jednoho rozhovoru dostatečně vyčerpávající otázky je téměř nemožné. Těm, které zvolila redakce Kultu, to však na zajímavosti rozhodně neubírá.


Májové vydání populárního kulturního magazínu stojí i na dalších velmi zajímavých mužích. Například v rámci pravidelné rubriky postavené na základních anketních otázkách se tentokrát představí hned dva, a sice divadelní režisér Marián Amsler a hudebník Zdenek Merta

Klasický rozhovor naopak představuje stále ještě spíše začínající muzikanty pod hlavičkou projektu, který momentálně hýbe nejen českou elektronickou scénou, nazvaném trochu tajemně Himalayan Dalai Lama.

Ani tentokrát pochopitelně nechybí několik aktuálních recenzí. Věnují se očekávané knize Velké kouzlo, kterou boduje nakladatelství Jota, divadelní inscenaci Like Shakespeare, nahlížející nejslavnějšího ze všech dramatiků z úplně nových úhlů, a Kult. se ještě jednou zaměřuje na velmi důležitou výstavu Maxima Velčovského v Moravské galerii.

Množství článků a tipů přibližujících nadcházející kulturní události je snad ještě vyšší než obvykle, což věrní čtenáři Kultu dozajista ocení. Nechybí samozřejmě ani vyčerpávající freetime, který ideálním způsobem poradí, kam mohou v květnu Brňané propadlí umění zamířit za zábavou.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:

Červnové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. května 2016
Uzávěrka komerční inzerce: 18. května 2016
Datum vydání: 27. května 2016

Autor RedakceZpět