Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 1. 6. 2011

Květnové číslo magazínu kult. s Vladimírem Morávkem

Měsíc květen, lásky čas, začne bohužel v Brně až příliš dramaticky. Divadlo Feste se zaměřuje na aktuální společenská a politická témata, a mimo jiné tak bojuje proti xenofobním a nacistickým názorům a ideologiím. Recenzi na novou autorskou hru tohoto divadla, Pásla koně na balkóně, zabývající se romskou tématikou, najdete v právě vycházejícím Kultu.


V rozhovoru s Vladimírem Morávkem se čtenáři dozví mnohé o jeho aktuálních projektech, ale i o vysokoškolských studiích a režijních začátcích.Aleš Svoboda, propagátor brněnského podzemí, v rozhovoru prozradil mnohé o nově otevřeném labyrintu pod Zelným trhem a také o rozsáhlém brněnském podzemí.

Přestože Měsíc knihy je již za námi, největší knižní veletrh Svět knihy nás teprve čeká. Svět knihy se koná v polovině května a jeho tématem je literatura arabského světa a také e-knihy. V květnovém čísle magazínu kult.naleznete i ohlédnutí za jubilejním JazzFestem a recenze na novou hru v Divadle U stolu na motivy F. M. Dostojevského Něžná i na vydařenou a zcela starou Shakespearovu komedii Konec dobrý, všechno dobré v provedení Národního divadla Brno.

Samozřejmě máme i v tomto čísle připraveny soutěže o vstupenky na zajímavé akce. Jednou z nich je představení Tahle postel je příliš krátká aneb Jen fragmenty konané v rámci festivalu Yougo, který přestavuje formou site-specific představení současnou dramatickou tvorbu autorů bývalé Jugoslávie. Inscenace proběhne ve vypuštěném bazénu na Kraví Hoře. Zajímavou akcí pro školáky bude jistě i Bongo festival, pohybově kulturní festival pro děti a rodiče, který proběhne v den vysvědčení v zábavním parku Bongo a jeho okolí. Další soutěže naleznete v časopise kult. a na webu kult.cz.

Autor J.Z.Zpět