Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 28. 3. 2012

Chyba

Dubnový kult. s A. S. Weiserem

Dubnové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s Andreasem Sebastianem Weiserem, který se letos ujímá postu šéfdirigenta Filharmonie Hradec Králové, obsáhlým souborem aktuálních recenzí z několika oblastí nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.


Čtenáři mohou soutěžit o vstupenky na koncerty Lucie Bílé, Roberta Křesťana a Druhé trávy nebo kapely Buty. Dále mohou vyhrát vstupenky na divadelní představení Alenka v říši divů v Divadelním studiu V a Leoš aneb Tvá nejvěrnější v Divadle Husa na provázku. Potěší rovněž možnost získat za pár korun horkou literární novinku Milana Ohniska Nechráněný styk.

Rubrika Mlsná tužka se výjimečně nevěnuje restauraci, ale kvalitnímu bistru. Jmenuje se U dobrého pastýře a je situováno na Veveří 16.

Filmové recenze se zaměřily jak na kino, v podobě chystané premiéry nového zpracování Knoflíkové války, tak na DVD. V tomto formátu totiž nedávno znovu vyšel Mechanický pomeranč Stanleyho Kubricka. Milovníky divadla jistě potěší zhodnocení inscenace Jules a Jim v Redutě a Papežkaz Městského divadla Brno. Redaktoři nezapomněli ani na hudební novinky kapely Charlie Straight a poslední desku Paula McCartneyho. A literární oblast reprezentují texty hodnotící román Tany Frenchové Na věrnosti a Dana Simmonse Děti noci.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, s jehož pomocí si jistě každý v následujícím měsíci najde to své kulturní rozptýlení.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Květnové číslo magazínu kult. s přílohou menu?
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. dubna 2012
Uzávěrka komerční inzerce: 20. dubna 2012
Datum vydání: 27. dubna 2012

Autor RedakceZpět