Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 9. 2. 2021

Do knižního světa s Kultem a Arnoštem Goldflamem

Měsíc utekl jako voda a je tu nový KULT!, který se tentokrát spojil s Arnoštem Goldflamem. Čeká vás opět množství recenzí na knižní i filmové novinky. Celým únorovým číslem se proplétá jedno stěžejní téma – Božena Němcová.


Měsíc utekl jako voda a je tu nový KULT!, který se tentokrát spojil s Arnoštem Goldflamem. Čeká vás opět množství recenzí na knižní i filmové novinky. Celým únorovým číslem se proplétá jedno stěžejní téma – Božena Němcová. Připravili jsme pro vás spoustu rozhovorů se zajímavými lidmi, nefalšovaným Brňákům nabídneme doušek hantecu a nakonec se společně vrhneme na záchranu naší kultury.

Přestože Arnošta Goldflama známe z divadelních prken nebo jako filmového herce, jenž zářil v komedii Dědictví aneb Kurvahošigutntág nebo pohádce Lotrando a Zubejda, zpovídali jsme ho převážně z pohledu literárního. Je totiž také spisovatelem a brzy mu vyjde nová kniha Hlavně o mamince.
Co se týče audiovize, tentokrát se rozloučíme se seriálem Vikingové a z českého seriálového rybníčku se zaměříme na novou čtyřdílnou minisérii České televize Božena. Pro milovníky muzikálů a komedií pod širým nebem si Městské divadlo Brno připravilo od května bohatý program. Naopak olomoucké Divadlo Tramtarie pojalo pandemii výhradně s humorem, a tak vyprodukovalo zpěvem a pohybem vylepšenou stand-up comedy Láska za koronu.
Jelikož je Božena Němcová klíčovým tématem únorového čísla, propašovali jsme ji i do hudební rubriky. Vyzpovídali jsme kapelu Lucrezia Borgia, která největší literární díla Němcové oživila ve svém videoklipu. Knižní recenze tentokrát doplníme rozhovorem s etnografkou Markétou Palowskou, jež je rovněž dlouhodobě uchvácena naší nejznámější literátkou. A aby toho nebylo málo, čeká vás také recenze audioknihy Božena Němcová.
Pro rodilé Brňáky je připraven rozhovor s Jindrou Eliášem, brněnským moderátorem a prvním moravským diskžokejem, jehož zásluhou vznikl projekt Malé principál. Vaše jazykové obzory rozšíří také povídka z pera hantecového matadora Honzy Žanka Hlaváčka.
Pokud milujete kulturu tolik jako my, rozhodně věnujte pozornost projektu Milujeme kulturu, nyní aktivnějšímu a potřebnějšímu než kdy dřív. Jak můžete podpořit kulturu a bojovat proti jejímu zakrnění? Únorový KULT! má pro vás několik praktických tipů i vzkaz od Míši Rotterové, moderátorky rádia Krokodýl.Autor Redakce,

Autor RedakceZpět