Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 28. 5. 2013

Chyba
Chyba

Červnový kult. s rozhovorem o Divadelním světě

Červnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s nadaným divadelním režisérem Tomášem Pilařem, rozhovorem zaměřeným především na chystaný festival Divadelní svět Brno. Zhodnocení se tentokrát dočkaly nové divadelní inscenace brněnské Reduty Zlatá šedesátá a HaDivadla Roky 90: Láska, pank a nevinnost.


Červnový kult. připomene i loňský příspěvek do žánru metalové hudby v podání uznávané české kapely Master´s Hammer s názvem Vracejte konve na místo. Kina napříč republikou začala promítat očekávanou a především hvězdně obsazenou adaptaci slavného románu Velký Gatsby. Jak si stojí v porovnání s minulými pokusy převést jej na stříbrné plátno? Pouze na DVD se objevila kostýmní romance Sbohem, královno. Právem? A knižní recenze tentokrát připomene život velikána české kultury prostřednictvím publikace Tady všude byl… Ladislav Smoljak.

Rubrika Mlsná tužka se netradičně zabývá (ne)klasickou pivnicí, nazvanou příznačně Na stojáka. Blížící se letní sezónu připomene několik kratších článků, mimo jiné o festivalech, které chystá město Kroměříž. Nejrozsáhlejší článek čísla vysvětlí zájemcům podstatu čím dál skloňovanějšího termínu Dunning-Kruger efekt.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství tipů na kulturní události. Čtenáři mají navíc exkluzivní možnost za pár korun vyhrát vstupenky na koncert dvou legend rockové hudby, a sice Deep Purple a ZZ Top.

Červnový kult. rozhodně stojí za to vzít do ruky, protože je více než pravděpodobné, že široká škála témat přiměje k začtení se snad každého. A dost možná vás i inspiruje k návštěvě kina, divadla, koncertu nebo koupi zajímavé knížky.

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Prázdninové číslo magazínu kult. s přílohou festivaly:
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. června 2013
Uzávěrka komerční inzerce: 20. června 2013
Datum vydání: 27. června 2013

Prohlédněte si aktuální číslo magazínu kult. zde!

Autor RedakceZpět