Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 27. 5. 2016

Chyba
Chyba

Červnový kult. s Jelenou Čižovovou

Červnové vydání magazínu kult. přichází s naprosto exkluzivním rozhovorem. Zpovídanou dámou se stala ruská literátka Jelena Čižovová, které u nás právě vychází oceňovaný román Čas žen. Povídání se sympatickou a milou umělkyní se však ani zdaleka netočí pouze kolem něj.


Aby zajímavých žen nebylo v nejnovějším čísle časopisu málo, je tentokrát rubrika Představujeme věnována Marii Létalové, která v jihomoravské Lednici vede soukromé muzeum zaměřené na dobu první republiky. Mužským protějškem se pro obě alespoň částečně stává filmový režisér Jan Hubáček. Kino Scala totiž hned první červnový den uspořádá premiéru jeho nejnovějšího dokumentárního snímku s názvem Akcent.

Nyní si krátce představme nedílnou součást kultu, kterou tvoří aktuální recenze. Opět jsou rozkročeny mezi několik kulturních odvětví. Nejdelší z nich prozrazuje, proč stojí za to navštívit Špilberk a tamní výstavu Lucemburské opráski. Na prknech, která znamenají svět, zhlédli redaktoři jak Prodaný smích v Městském divadle Brno, tak slavné Rychlé šípy, s nimiž v srdci Moravy hostovalo Slovácké divadlo. Autor textu doufá, že ne naposledy, což hovoří za vše. Že preferujete hodnocení novinek na širokém knižním trhu? Pak si jistě užijete představení originálních memoárů Jak (ne)být divný na netu.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství tipů na kulturní události. Všechny stránky časopisu jsou jednoduše naplněné argumenty, proč i před blížícími se prázdninami žít s kulturou. Stojí za to!

 

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Prázdninové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. června 2016
Uzávěrka komerční inzerce: 17. června 2016
Datum vydání: 28. června 2016

Autor RedakceZpět