Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 29. 5. 2015

Chyba
Chyba

Červnový kult. s Františkem Derflerem

Málokdo si zaslouží přízvisko legenda českého divadla tak jako František Derfler. Pro svou domovskou scénu Divadlo U stolu připravil na červen premiéru inscenace na základě textů Ladislava Klímy se zajímavým názvem I obešel já polí pět (Edgar). Co ho k tomu vedlo a jak vnímá Klímovu roli v dějinách domácí literatury?


Ani červnový kult. však není o jedné osobnosti, a už vůbec ne o jediném uměleckém zážitku. Recenzenti doporučí například novou inscenaci Městského divadla Brno Ostrov pokladů nebo výstavu Na starém Brně kvetly mandloně. Dospělí čtenáři se dozvědí, za Haruki Murakami v nejnovějším románu dostál své výjimečné pověsti, a ti spíše mladší zjistí důvody, proč si koupit i druhé dobrodružství Chudáka Manolita. Je libo svébytnou hudbu? Album kapely Luno Close to Silence je dost možná ideální volba.

Čtenáři, kteří se rádi nechají inspirovat vkusem svých oblíbenců, jistě ocení doporučení Jiřího Suchého. A ti hladoví v rubrice Mlsná tužka dost možná až díky kultu zjistí, že moderní Sono Centrum není jen o hudbě a zábavě, ale mohou se zde i velmi kvalitně najíst.

Svou první knihu, nazvanou mnohoznačně Učebnice sebelásky, představí její autorka Lucie Kolaříková v obsáhlém rozhovoru.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, v němž samozřejmě nechybí množství tipů na kulturní události. Všechny stránky časopisu jsou jednoduše naplněné argumenty, proč i před blížícími se prázdninami žít s kulturou. Stojí za to!

Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Prázdninové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. června 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. června 2015
Datum vydání: 26. června 2015

Autor RedakceZpět