Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 27. 2. 2015

Chyba
Chyba
Chyba

Březnový kult. s Miriam Bayle

Brno se v březnu opět stane jedním ze světových center jazzu. I takto neskromně se dá opsat konání čtrnáctého ročníku festivalu JazzFestBrno, který startuje 15. března. Jednou z jeho největších hvězd bude jistě Miriam Bayle, proto kult. využil jedinečné příležitosti a slovenskou „scatwoman“ vyzpovídal v titulním rozhovoru čísla.


Trochu ostřejší hudební žánr připomíná recenze vynikající desky klatovské kapely Asmodeus. Za neméně chvályhodnou recenzenti považují i novou možnost pro jihomoravské děti a jejich rodiče, kterou představuje dočasný přesun oslavované inscenace Čarokraj na prkna Národního divadla Brno. V případě výstavy kopií korunovačních klenotů a filmu Americký sniper už je situace složitější. Jejich zhodnocení potenciálnímu zájemci v každém případě napoví, zda jeho kroky mají vést také tímto směrem.

Všechny milovníky poctivého umění jistě potěší krátká anketní zpověď jednoho z nejdůležitějších českých loutkoherců, Josefa Borka. Nová sekce příznačně nazvaná Aktuálně blíže představuje vybrané události, mezi které jistě patří znovuvydání klasických knih Marka Twaina, originální kuchařka Hravě bez lepku a start výstavy historických automobilů v Technickém muzeu Brno.

Oblíbený kritik jídel tentokrát zavítal do bistra Ocean 48 na Palackého třídě. Obdivovatelé kvalitní gastronomie ocení představení kuchařské a výživové poradny Vaření hravě i Spirit baru ve Františkánské ulici.

Součástí magazínu je obvyklý freetime a tentokrát i festivaly:, jejichž ústředním bodem je samozřejmě obsáhlá tabulka blížících se festivalů a kulturních akcí. Březnové číslo magazínu kult.obsahuje také rozhovor s frontmankou kapely Mucha, která momentálně dobývá jeden klub za druhým.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Dubnové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. března 2015
Uzávěrka komerční inzerce: 18. března 2015
Datum vydání: 27. března 2015

Prohlédněte si aktuální číslo magazínu kult. zde!

Autor RedakceZpět