Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků
Náhled článku

Datum vložení 28. 2. 2016

Chyba

Březnový kult. s Alenou Antalovou

Skutečnost, že nejpopulárnější brněnská herečka se nejspíš nenarodila v České republice, může sama o sobě působit paradoxně. Osobnost půvabné Aleny Antalové je však zajímavá z jiných důvodů. Podnětů, ze kterých stojí za to ji vyzpovídat, existuje vždycky dostatek. Ty aktuální se točí především kolem premiéry Malého rodinného podniku na její domovské scéně, tedy Městského divadla Brno.Začíst se do březnového Kultu stojí za to i bez ohledu na titulní rozhovor. Například díky recenzím, mezi nimiž hraje prim ta nejrozsáhlejší, věnovaná výstavě Svět brněnské buržoazie mezi Löw-Beer a Tugendhat. Ale i její kratší kolegyně věnované divadelní inscenaci Milena má problém a románu Propast času si pozornost rozhodně zaslouží.

Nejinak je tomu i v případě Sondáže lídra kapely Traband Jardy Svobody nebo rozhovoru seZdeňkem Králem, umělcem s nebývale širokým polem působnosti. Mimo jiné se od něj dozvíte, jaké to je, spolupracovat se stále známějším bavičem Lukášem Pavláskem.

Součástí magazínu je obvyklý freetime, který rozšíří penzum textů o různých kulturních událostech v srdci Moravy o bezpočet dalších tipů. Kult znovu a rád dokazuje, kolik možností smysluplného vyžití dnešní doba navzdory své hektičnosti nabízí. A bude v tom pokračovat.


Připomínáme uzávěrku dalšího čísla:
Dubnové číslo magazínu kult.
Uzávěrka kulturní inzerce (programy): 10. března 2016
Uzávěrka komerční inzerce: 18. března 2016
Datum vydání: 29. března 2016

Autor RedakceZpět