Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Archiv článků

Kurz etikety s Ladislavem Špačkem a Kultem

Každý z nás jistě rád čas od času vyrazí do společnosti. Nedílnou součástí tohoto kroku je samozřejmě etiketa. Právě o té jsme hovořili s Ladislavem Špačkem, dlouholetým mluvčím prvního českého prezidenta Václava Havla. Těšit se můžete také na recenzi nového Matrixu, několik knižních tipů či oblíbené hantecové okénko v podání Honzy „Žanka“ Hlaváčka.

Datum vložení 31. 1. 2022

Celý článek

Špetka svérázného humoru s Jaroslavem Duškem a Kultem

Obálka a samozřejmě i ústřední rozhovor prvního letošního Kultu patří Jaroslavu Duškovi, výrazné osobnosti české filmové a divadelní scény. Obzvlášť bohatá je tentokrát filmová a seriálová rubrika, která se mimo jiné věnuje korejskému fenoménu, Hře na oliheň. Velkou zajímavostí je pak rozhovor věnovaný řemeslné kovářské dílně, kde vznikají historické zbraně, šperky a další unikáty.

Datum vložení 20. 1. 2022

Celý článek

Za zábavou s Janem Rosákem a Kultem

Moderátora Jana Rosáka jsme vyzpovídali u příležitosti úctyhodného jubilea, slaví totiž 50. rok od nástupu do Československého rozhlasu. A také nás překvapil novou knihou Baví mě bavit. Čekají vás i další zajímavé rozhovory, filmové recenze, například na Dunu nebo Poslední souboj, dále seriálový hit Yellowstone či cesta do hlubin Brna – nakouknete do tramvajové štoly pod Špilberkem.

Datum vložení 6. 12. 2021

Celý článek

Provázek.kvíz s Terezou Volánkovou a Kultem

Herečka Tereza Volánková se k souboru brněnského Divadla Husa na provázku připojila poměrně nedávno, nicméně s ní přicházejí na jeviště i nedivadelní projekty. Jedním z nich je Provázek.kvíz, který vám na stránkách Kultu představíme. Dále vás navnadíme na nové Krotitele duchů, návrat legendárního Matrixu a přidáme oblíbenou kompilaci divadla, knih, rozhovorů a samozřejmě i jídla.

Datum vložení 4. 11. 2021

Celý článek

O divadle a filmu se Zdeňkem Junákem a Kultem

Brněnský herec a dabér Zdeněk Junák letos oslaví jubilejní 70. narozeniny, rozhovor s ním si tudíž Kult nemohl nechat ujít. Mimo obvyklých filmových, divadelních i knižních recenzí si tentokrát přečtete něco o historii moravských vín a zavítáte na zámek v Lysicích, kde vás provede zdejší kastelánka. Malé vzpomínkové okénko pak bude patřit Jeanu-Paulu Belmondovi.

Datum vložení 19. 10. 2021

Celý článek

Oslaďte si život s Ivetou Fabešovou a Kultem

Ústřední rozhovor zářijového Kultu bude tentokrát opravdu sladký. Doslova. Z obálky se na vás totiž usmívá Iveta Fabešová, která je známou cukrářkou a proslula svými luxusními francouzskými dezerty. Obzvlášť hutná je filmová rubrika, která kromě zevrubných recenzí skrývá malé tajemství – najdete zde totiž zbrusu nový komiks DRAKult!

Datum vložení 6. 9. 2021

Celý článek

Zlehka politicky s Tomášem Klusem a prázdninovým Kultem

Velký prázdninový KULT! obsahuje dvojnásobnou dávku kultury. Čeká vás celých 48 stran plných kulturních tipů, rozhovorů, knižních a filmových recenzí i článků na nejrůznější témata. Protože léto je již v plném proudu, nezapomeneme ani na plánované festivaly. Místo na obálce tentokrát zaujmul Tomáš Klus, který si ve velkém rozhovoru rozhodně nebere servítky a otevřeně hovoří o svých názorech na současné politické dění. Věděli jste, že býval nadějným moderním pětibojařem?

Datum vložení 4. 7. 2021

Celý článek

Za železnou oponu s Alenou Mornštajnovou a Kultem

Červnový Kult je venku a současně s ním ožívá i kulturní dění. Recenzní rubrika napoví, na co si vyrazit do kina či divadla, Mlsná tužka navnadí vaše chuťové pohárky a těšte se i na solidní dávku nostalgie.

Datum vložení 3. 6. 2021

Celý článek

S Albertem Čubou a Kultem na prkna Divadla Mír

Z obálky květnového Kultu se na vás usmívá Albert Čuba, „krotitel“ známého komediálního uskupení Tři Tygři, jehož tvorba se stala v posledních měsících virální. Nechybí ani pravidelná várka filmových novinek a recenzí, stejně jako novinek divadelních i hudebních. Nově se vrací oblíbená rubrika Mlsná tužka, která vám nabídne to nejlepší z brněnských restaurací a kaváren.

Datum vložení 1. 6. 2021

Celý článek

Věř, běž a dokážeš s Raegem a Kultem

Obálka dubnového čísla magazínu KULT! tentokrát patří Ladislavu Phamovi alias Raegovi, který se rozpovídal o svém životě, hudební tvorbě i plánech do budoucna. Kromě velkého rozhovoru s ním si přečtete i recenze na jeho knihu a nové album. Prolétneme svět filmů, seriálů, knih i počítačových her. Vezmeme vás také zpět časem a zhlédnete krásy 18. století na zámku Valtice.

Datum vložení 13. 4. 2021

Celý článek

O řeči obrázků s Kultem a Janem Budařem

Tváří březnového Kultu se stal herec, spisovatel a budoucí režisér Jan Budař, který se rozpovídal i o vlastních ilustracích. Čeká vás množství knižních recenzí, kde si pro sebe velký prostor získal Jaroslav Foglar, který vdechl život Rychlým šípům nebo Hochům od Bobří řeky. A abyste poznali magazín KULT! i z méně formální stránky, představíme vám našich sedm Rytířů Kultu.

Datum vložení 10. 3. 2021

Celý článek

Do knižního světa s Kultem a Arnoštem Goldflamem

Měsíc utekl jako voda a je tu nový KULT!, který se tentokrát spojil s Arnoštem Goldflamem. Čeká vás opět množství recenzí na knižní i filmové novinky. Celým únorovým číslem se proplétá jedno stěžejní téma – Božena Němcová.

Datum vložení 9. 2. 2021

Celý článek

S lednovým Kultem a hudbou Kamelotu proti beznaději

První letošní číslo magazínu KULT! právě vychází! Tváří na obálce se tentokrát stal Roman Horký, který se rozpovídal o své kapele Kamelot, společné písni s Ilonou Csákovou i svém pohledu na současnou situaci ve světě i v Česku.

Datum vložení 17. 1. 2021

Celý článek

Úsměvy Lucie Bílé v prosincovém Kultu

Předvánoční čas je po roce opět tady a s ním i prosincové číslo magazínu KULT!. Čeká vás velký rozhovor s Lucií Bílou a vaším uším zalahodí neobvyklý středověký rock. Také se společně opět vydáme do brněnského podzemí, tentokrát pod Moravské náměstí, a v neposlední řadě si užijete malou lekci hantecu.

Datum vložení 6. 12. 2020

Celý článek

Listopadový kult koronaviru navzdory

Přestože situace kulturnímu dění vůbec nepřeje, magazín KULT! jede dál a přináší vám nové listopadové vydání! Z obálky se na vás usměje herečka Simona Stašová, nahlédnete do nových prostor brněnského podzemí a zaposloucháte se do tónů hudby inspirované fantasy.

Datum vložení 5. 11. 2020

Celý článek

Říjnový Kult s Divadlem MALÉhRY

Přestože po letním uvolnění atmosféra znovu houstne a omezení se množí, pevně věříme, že kulturní život již tentokrát zcela nezadusí. I proto vychází nové číslo Kultu, aby vám bylo průvodcem také v dnech říjnových.

Datum vložení 5. 10. 2020

Celý článek

Zářijový Kult s Ondřejem Škochem a kapelou Napořád

Také zářijové dny zpestří nové číslo magazínu Kult, které opět najdete na obvyklých místech Brna. Co vás nyní čeká?

Datum vložení 2. 9. 2020

Celý článek

Letní Kult s Jiřím Pavlicou

V době, kdy vás letní radosti neodvanou do jiných končin, můžete zažít mnoho příjemného i v Brně. Abyste i prázdninovou sezonu prožili zajímavým a obohacujícím způsobem, je tu aktuální letní číslo Kultu.

Datum vložení 2. 7. 2020

Celý článek

Červnový Kult s Xindlem X

První "pokoronavirové" číslo Kultu je zde! Jsme jako všichni moc rádi, že život se zase vrací do starých kolejí a už můžeme opět chodit i jinam než do lesa.

Datum vložení 8. 6. 2020

Celý článek

Květnový Kult s Luďkem Sobotou

V době, kdy je všechno vzhůru nohama, zůstává jedna věc stálá, a tou je brněnský Kult! Z pochopitelných důvodů v něm tentokrát některé rubriky nenajdete, zato zde objevíte mnoho nového a netradičního.

Datum vložení 5. 5. 2020

Celý článek

Březnový Kult s Dagmar Peckovou

Zdá se, že jaro už klepe na dvoře, ale i kdyby mu to ještě nějakou chvíli trvalo, není třeba věšet hlavu. I přes možné rozmary počasí lze v Brně zažít příjemné chvíle.

Datum vložení 2. 3. 2020

Celý článek

Únorový Kult s Jiřím Václavkem

Do únorových dní vstupte s novým Kultem, kde se dočtete vše podstatné, co se bude v moravské metropoli dít.

Datum vložení 3. 2. 2020

Celý článek

Lednový Kult. s Rudou Švaříčkem

Lednový Kult k vám již tradičně přichází s námětem cestování, protože právě v tomto měsíci se již po dvacáté třetí koná největší brněnský cestovatelský veletrh Go Kamera.

Datum vložení 9. 1. 2020

Celý článek

Prosincový Kult s Radůzou

Předvánoční atmosféra zaplavila ulice a je vidět na každém kroku. Pokud zůstáváte imunní vůči tlaku na to, co všechno byste měli do Vánoc stihnout, a dokážete si stále utrhnou

Datum vložení 2. 12. 2019

Celý článek

Listopadový Kult. s kapelou Jananas

V listopadu je obvykle radno uchýlit se někam do tepla. Ať už to bude v koutku domova k radiátoru s knihou nebo do setmělého sálu divadla či kina, jsme tu, abychom Vám nabídli řadu zajímavých tipů jak využít volný čas.

Datum vložení 2. 11. 2019

Celý článek

Říjnový Kult s Jiřím Mádlem

Podzimní vítr přivál do Brna také pestrou kulturní nabídku, kterou vám jako vždy rádi přiblížíme. Hned první říjnový týden přinese tradiční kávový festival, zpříjemňující nastávající sychravá rána.

Datum vložení 2. 10. 2019

Celý článek

Zářijový Kult. s Ivonou Březinovou

S návratem školního roku a koncem letních dovolených se povětšinou vracíme do "běžného" a "všedního" života. To však neznamená, že se v zářijových dnech nedá zažít spousta rozptýlení. Zvlášť když nastává čas, kdy se po prázdninové pauze znovu rozjíždějí divadla a filmový program v klasických kinosálech.

Datum vložení 31. 8. 2019

Celý článek

Prázdninový Kult s Aloisem Fišárkem

Konečně nastaly prázdniny a dovolené, čas, kdy se města obvykle vyprazdňují a lidé míří spíše ven do zeleně luk a lesů či modře rybníků, jezer a moří.

Datum vložení 4. 7. 2019

Celý článek

Červnový Kult s Hanou Zagorovou

S přicházejícím létem přibývá nejrůznějších akcí pod širým nebem, což mohou být nejen hudební festivaly, ale i sportovní turnaje nebo divadelní a jiné open-airy. I když pomalu končí klasická divadelní sezóna, stále ještě máte šanci stihnout pár zajímavých představení.

Datum vložení 6. 6. 2019

Celý článek

Květnový Kult s Pavlou Horákovou

Také v květnu vás bude Kult zásobit čerstvou porcí tipů na zajímavé akce. V titulním rozhovoru jsme vyzpovídali čerstvou držitelku Magnesie litery za prózu Pavlu Horákovou.

Datum vložení 5. 5. 2019

Celý článek

Dubnový Kult s Monkey Business

I v dubnu to v Brně bude žít! Sportovní fanoušci se mohou těšit na hokejovou Kometu, která nejen že bude zápasit o další titul, ale do kin navíc vstoupil její filmový portrét. Kromě recenze tohoto snímku si můžete také přečíst rozhovor se dvěma hráči legendárního brněnského klubu.

Datum vložení 30. 3. 2019

Celý článek

Březnový Kult s Juliem Ševčíkem

Březnové číslo magazínu Kult v první řadě patří Skleněnému pokoji, filmovému snímku natáčenému v brněnské vile Tugendhat, s jehož režisérem Juliem Ševčíkem přinášíme titulní rozhovor.

Datum vložení 2. 3. 2019

Celý článek

Únorový Kult s Alešem Pilgrem

Právě vychází nové číslo magazínu Kult, se kterým zjistíte, že ani v nejkratším měsíce v roce nepřijdete zkrátka o kulturní zážitky. Hned v úvodu Vám přinášíme rozhovor s brněnským muzikantem Alešem Pilgrem.

Datum vložení 30. 1. 2019

Celý článek

Lednový Kult s Rudolfem Švaříčkem

Také v novém roce 2019 vychází starý dobrý Kult, aby vám zpříjemnil volné chvíle. Na brněnském výstavišti se v lednu sjedou cestovatelé a milovníci dálek na již tradiční festival GO Kamera pořádaný CK Livingstone.

Datum vložení 23. 12. 2018

Celý článek

Prosincový Kult s Vlastimilem Vondruškou

Prosincové číslo Kultu bude tentokrát výrazně literární. Vždyť co může být příjemnějšího než si za současných dlouhých večerů zalézt pěkně na gauč, usrkávat horký čaj a číst oblíbenou knížku?

Datum vložení 27. 11. 2018

Celý článek

Listopadový Kult s Vojtěchem Dykem

S tím, jak denního světla ubývá a vrstev oblečení naopak narůstá, dosahujeme nepřímé úměry, kterou bychom mohli aplikovat také na listopadové akce. Čím více jich je, tím méně vnímáme podzimní dušičkové pošmourno, které se do brněnských ulic pomalu ale jistě vkrádá.

Datum vložení 29. 10. 2018

Celý článek

Říjnový Kult. s Vendulou Chalánkovou

V novém říjnovém čísle Kultu najdete hned dva rozhovory s mimořádně inspirativními osobnostmi. Výtvarnice Vendula Chalánková na sebe již mnohokrát upozornila svým osobitým stylem.

Datum vložení 1. 10. 2018

Celý článek

Magazín Festivaly 01/2018

Oblíbeným způsobem, jak trávit teplé letní dny, je vyrazit na koncert pod širým nebem. Právě v této době je proto největší nabídka festivalů, jejichž shrnutí Vám přináší speciální číslo magazínu Festivaly.

Datum vložení 6. 9. 2018

Celý článek

Zářijový Kult s 4TET

S příchodem září, kdy už minula ta největší parna, ale zároveň si stále můžeme užívat slunných dní babího léta, nastává dost možná nejlepší období na to zažít něco mimořádného. Navíc končí „okurková sezóna“ a s příchodem školního roku se znovu rozbíhají nejen divadla, ale i spousta dalších příjemných akcí.

Datum vložení 2. 9. 2018

Celý článek

Prázdninový Kult s Petrou Soukupovou

Konečně tu máme za sebou dobu prázdnin a dovolených, které už dávnou nejsou "okurkovou sezónou" , pokud jde o akce. Brno totiž žije i v létě, o čemž vás hodlá přesvědčit prázdninové číslo Kultu.

Datum vložení 23. 7. 2018

Celý článek

Červnový Kult se Simonou Zmrzlou

Léto je za dveřmi a s ním nastává ten pravý čas nezůstávat doma a vyrazit ven. Jenomže kam? S novým Kultem vám rozhodně nebude chybět inspirace, co byste si neměli nechat ujít.

Datum vložení 3. 6. 2018

Celý článek

Květnový Kult. s Dashou

Nastává nejpoetičtější měsíc v roce a s ním přichází i nové číslo magazínu Kult. V něm vás pozveme nejen na akce květnově romantické, ale také zábavné či vzdělávací.

Datum vložení 1. 5. 2018

Celý článek

Dubnový Kult. s Lukášem Hejlíkem

Jaro klepe na dveře a s ním i chuť dodat tělu po zimě novou energii prostřednictvím nějakého dobrého jídla. A to nejlépe v nějakém osvědčeném podniku, kde se takzvaně nespálíme. V novém čísle našeho měsíčníku se proto tentokrát zaměříme především na gastronomii.

Datum vložení 31. 3. 2018

Celý článek

Březnový Kult. s Danem Bártou

Nastal březen, měsíc, v jehož závěru začíná mnohými toužebně očekávané jaro (alespoň astronomicky) a na jehož začátku vychází nové číslo magazínu Kult. Co vám tentokrát nabídne?

Datum vložení 1. 3. 2018

Celý článek

Únorový Kult se Zbyškem Humpolcem

V únoru se brněnskými ulicemi bude prohánět stále zima, zatímco uvnitř divadel bude tím útulněji, čím pestřejší nabídku pro své diváky připraví. A my vám garantujeme, že i tentokrát se máte na co těšit. Únorové číslo Kultu tak bude v první řadě o divadle a jeho představitelích.

Datum vložení 1. 2. 2018

Celý článek

Lednový Kult. s Darjou Šmídovou

S nástupem nového kalendářního roku 2018 s námi vstupte také do nové etapy brněnské kulturní nabídky. Ta bude jako vždy pestrá.

Datum vložení 24. 12. 2017

Celý článek

Prosincový kult. s Pavlem Šporclem

Konec roku se blíží, ale brněnská kulturní nabídka rozhodně není u konce s dechem! I před Vánoci či během svátků toho můžete ještě mnoho slyšet, vidět či prostě zažít.

Datum vložení 1. 12. 2017

Celý článek

Listopadový kult. s Kateřinou Šedou

Přestože s pokračujícím podzimem teploty klesají a světla ubývá, o kulturní nabídce se to naštěstí říct nedá. V Brně se toho děje stále víc než dost a my jsme tu, abychom vám přinesli zajímavé tipy na akce, které stojí za to.

Datum vložení 1. 11. 2017

Celý článek

Říjnový kult. s Janem Odložilem

S přicházejícím podzimem se krátí dny a přibývá chuť rozsvítit si i ty pošmourné, sychravé něčím pozitivním. Proč ne třeba čokoládou? O tom, že zdaleka ne každá, která je v obchodech k mání, si zaslouží nést toto označení, se dozvíte v titulním rozhovoru Kultu s brněnským „čokoládovým králem“ Janem Odložilem

Datum vložení 30. 9. 2017

Celý článek

Zářijový kult. se skupinou Nazareth

Září je ideální čas na podnikání akcí jak uvnitř, tak venku. Je stále ještě hezky a zároveň již minula prázdninová pauza kin a divadel, takže vzhůru do víru kultury a zábavy! Kult. Vám k tomu opět přináší množství tipů, jak zářijové dny strávit.

Datum vložení 31. 8. 2017

Celý článek

Prázdninový kult. s Veronikou Khek Kubařovou

Léto je tradičně dobou, kdy je nejvíc prostoru na odpočinek a příjemné volnočasové aktivity. Prázdninový kult. vám proto nabízí množství tipů, jak tuto dobu zajímavě strávit. I v „okurkové sezoně“ lze totiž vybírat z pestré kulturní nabídky. K Brnu například již tradičně patří divadelní představení Letních shakespearovských slavností, na něž můžete zajít na Špilberk. Právě s jednou z jejich hlavních ženských tváří, herečkou Veronikou Khek Kubařovou, přinášíme rozhovor.

Datum vložení 3. 7. 2017

Celý článek

Magazín Festivaly 02/2017

Neoddělitelnou součástí letního období jsou festivaly. Těch se v domácích luzích a hájích koná pěkná řádka a stále přibývají nové. Jedním z těch čerstvých je například Brněnský trosečník, jenž proběhne letos podruhé, a to 24. června na koupališti Riviéra. Neotřelý název v sobě skrývá kombinaci hudebního festivalu s pestrou nabídkou sportovních a zábavních aktivit pro celou rodinu. Chcete-li se dozvědět o této akci a o všem, co nabízí, více, najdete v magazínu Festivaly rozhovor s jejím pořadatelem Michalem Žáčkem.

Datum vložení 19. 6. 2017

Celý článek

Červnový kult. s Dušanem Vitázkem

Měsíc se s měsícem sešel a je tu další, tentokrát již červnové vydání magazínu kult. Divadelní sezóna sice pomalu končí, ale i přesto se v Brně v nedávné době uskutečnilo několik divadelních premiér. Jedna z nich patřila Žítkovským bohyním, inscenaci známé knihy od Kateřiny Tučkové, na niž můžete od konce května zavítat do Městského divadla.

Datum vložení 3. 6. 2017

Celý článek

Květnový kult. s Vladimirem 518

Ani v květnu se nezapomeňte ve volné chvilce v trolejbuse či parku na lavičce začíst do nového kultu, přinášejícího pestrou nabídku článků. Titulní rozhovor s rapperem a výtvarníkem Vladimirem 518, předním představitelem domácí hiphopové scény, se točí kolem jeho projektu Kmeny 90, který se tento měsíc dočká samostatné výstavy v Moravské galerii.

Datum vložení 3. 5. 2017

Celý článek

Dubnový kult. s Hanou Pinknerovou

S přicházejícím jarem ožívá i Brno a vynořují se nové možnosti, jak zajímavě trávit volný čas. Kdo netouží toto období pouze prosedět na zahrádkách kaváren a restaurací, nechť zalistuje dubnovým vydáním magazínu kult. Tentokrát věnujeme větší pozornost než jindy knihám. Titulní rozhovor je věnovaný spisovatelce Haně Pinknerové, která žije a tvoří právě v Brně.

Datum vložení 28. 3. 2017

Celý článek

Vychází magazín Festivaly

Za chvíli je tu jaro a my pro Vás máme opět první číslo magazínu Festivaly. Letos vychází jako příloha březnového magazínu Kult, ve kterém se dočtete o Velikonočním festivalu a DSB (Divadelní svět Brno). V příloze najdete seznam festivalů podle krajů a dozvíte se také, které z nich byste si neměli nechat ujít: Majáles, Čarodějáles, Jeden svět, Sázava fest a mnoho dalších.

Datum vložení 17. 3. 2017

Celý článek

Březnový kult. s Vladimírem Polívkou

Ve stejné době, jako se na mnoha místech Brna objeví březnové číslo magazínu kult., čeká Divadlo Bolka Polívky premiéra velmi očekávané inscenace s jednoznačným názvem Šašek a syn. V hlavních rolích se objeví tandem, který sám o sobě budí zaslouženou pozornost. Vedle Bolka Polívky se totiž objeví jeho syn Vladimír Polívka, se kterým jsme při té příležitosti udělali exkluzivní rozhovor.

Datum vložení 1. 3. 2017

Celý článek

Únorový kult. s Michalem Prokopem

Loni oslavil úctyhodné životné jubileum, ale do hudebního důchodu se Michal Prokop nechystá. Čerstvý sedmdesátník to všem svým fanouškům dokáže mimo jiné na chystaném koncertu v Sono Centru. Rozhodli jsme se proto takříkajíc chytit příležitost za pačesy a legendárního frontmana kapely Framus Five vyzpovídat.

Datum vložení 31. 1. 2017

Celý článek

Lednový kult. s Rudolfem Švaříčkem

Ve dnech 19.–22. ledna 2017 se v kongresovém centru BVV uskuteční další ročník cestovatelského festivalu GO Kamera. A rozhodně bude výjimečný. Nejen počtem hostů a jejich zajímavostí, ale také z velmi symbolického důvodu. Festival totiž oslaví již své 20. výročí! Respondentem titulního rozhovoru lednového vydání magazínu Kult. se tak nemohl stát nikdo jiný než duchovní otec celé akce Rudolf Švaříček.

Datum vložení 28. 12. 2016

Celý článek

Prosincový kult. s Lucií Bílou

Dlouhodobě nejpopulárnější česká zpěvačka nebo královna českého popu. To jsou pouze dvě z mnoha přízvisek, kterými lidé rádi titulují Lucií Bílou. Umělkyni, která pravidelně koncertuje a vydává nová alba, jelikož stále cítí potřebu neustrnout na jednom místě. Zkraje prosince znovu vystoupí i v Brně a Kultu se ji při té příležitosti podařilo vyzpovídat.

Datum vložení 28. 11. 2016

Celý článek

Listopadový kult. s Arnoštem Goldflamem

Významná osobnost českého kulturního života Arnošt Goldflam letos oslavila kulaté sedmdesáté narozeniny. Při této příležitosti s ním listopadové vydání magazínu kult. přináší do určité míry bilanční rozhovor. Stejně jako jeho protagonista se ani jednotlivé otázky rozhodně neohlížejí pouze zpět. Stejný prostor je tudíž věnován i současnosti a budoucnosti člověka, který je stále činný na mnoha uměleckých frontách.

Datum vložení 28. 10. 2016

Celý článek

Říjnový kult. s Ivem Jahelkou

Říjnové vydání magazínu kult. zaujme na první pohled fotkou Iva Jahelky na titulní straně. Jak je dobrým zvykem, předznamenává tak respondenta hlavního rozhovoru celého časopisu. Točí se kolem jeho ojedinělé pozice na české hudební scéně, originálního přístupu k tvorbě i chystaného brněnského koncertu.

Datum vložení 29. 9. 2016

Celý článek

Zářijový kult. s Michalem Přibáněm

Nebude to trvat dlouho a i léto roku 2016 se nenávratně stane minulostí. Fanoušci umění však nemají důvod ke smutku. Jak dokazuje nejnovější vydání magazínu kult., mají před sebou dostatek kulturních podnětů. Prostřednictvím titulního rozhovoru s literárním historikem Michalem Přibáněm se mimo jiné dozvědí, že neprohloupí, když do blížícího se podzimu vstoupí četbou románu Všechno je jenom dvakrát.

Datum vložení 29. 8. 2016

Celý článek

Prázdninový kult. se Skyline

Jestliže patříte mezi fanoušky tuzemských hudebních festivalů, slovo Skyline si nejspíš automaticky spojíte s populární kapelou. Také letos se společně se svými příznivci vyřádí na bezpočtu pódií. Mimo jiné proto, že nedávno vydali svou další desku. V titulním rozhovoru prázdninového vydání Kultu je řeč o ní i mnoha dalších zajímavých tématech.

Datum vložení 27. 6. 2016

Celý článek

Červnový kult. s Jelenou Čižovovou

Červnové vydání magazínu kult. přichází s naprosto exkluzivním rozhovorem. Zpovídanou dámou se stala ruská literátka Jelena Čižovová, které u nás právě vychází oceňovaný román Čas žen. Povídání se sympatickou a milou umělkyní se však ani zdaleka netočí pouze kolem něj.

Datum vložení 27. 5. 2016

Celý článek

Druhé letošní festivaly: s kapelou DVA

Rok se s rokem sešel a na všechny hudební fanoušky čeká další pořádná dávka letních festivalů. Zaběhnutých i začínajících. Do druhé kategorie určitě patří Wonderpark festival 2016, který se už v červnu uskuteční v brněnských Lužánkách. Jednou z hlavních hvězd bude duo DVA, jehož členku Báru Kratochvílovou jsme při té příležitosti vyzpovídali.

Datum vložení 27. 5. 2016

Celý článek

Květnový kult. s Rudolfem Brančovským

Ačkoli jejich tvorbu znají fanoušci v celé republice, Rudolf Brančovský a kapela Poletíme? zůstávají do značné míry brněnskými patrioty. Frontman sám představuje natolik zajímavou osobnost, že položit mu v rámci jednoho rozhovoru dostatečně vyčerpávající otázky je téměř nemožné. Těm, které zvolila redakce Kultu, to však na zajímavosti rozhodně neubírá.

Datum vložení 29. 4. 2016

Celý článek

Dubnový kult. s Maximem Velčovským

První retrospektivní výstava českého designera Maxima Velčovského v Moravské galerii momentálně hýbe nejen brněnským uměleckým děním. Volba člověka zpovídaného v rámci titulního rozhovoru dubnového kultu. proto byla více než jasná. A rozhodně se vyplatila, jak ostatně stále rostoucí obec čtenářů magazínu pozná sama.

Datum vložení 29. 3. 2016

Celý článek

Březnový kult. s Alenou Antalovou

Skutečnost, že nejpopulárnější brněnská herečka se nejspíš nenarodila v České republice, může sama o sobě působit paradoxně. Osobnost půvabné Aleny Antalové je však zajímavá z jiných důvodů. Podnětů, ze kterých stojí za to ji vyzpovídat, existuje vždycky dostatek. Ty aktuální se točí především kolem premiéry Malého rodinného podniku na její domovské scéně, tedy Městského divadla Brno.

Datum vložení 28. 2. 2016

Celý článek

Magazín festivaly: s Lenkou Dusilovou

Lenka Dusilová se s každým dalším albem a absolvovaným turné posouvá jak co do množství fanoušků, tak v očích hudebních kritiků. Už tím představuje na české scéně úkaz, ke kterému se u nás těžko hledá precedens. Volba respondenta titulního rozhovoru prvního letošního magazínu festivaly: proto netrvala dlouho. A vyplatila se.

Datum vložení 28. 2. 2016

Celý článek

Únorový kult. se zpěvačkou Lenny

Zatímco venkovní teploty skáčou po rekordních hodnotách z jedné strany křivky na druhou, magazín kult. zůstává pro všechny své fanoušky jistotou. Jeho únorovou obálku navíc zdobí jedna z nejhezčích tváří současné české hudby. Lenny v hlavním rozhovoru čísla mimo jiné svou bezprostředností dokazuje, proč si za relativně krátkou dobu získala takový zástup posluchačů.

Datum vložení 29. 1. 2016

Celý článek

Lednový Kult. s Hynkem Kmoníčkem

Pomalu se stává pravidlem, že první číslo magazínu Kult v novém roce poutá na chystaný festival GO Kamera. A to je dobře. Málokterý z brněnských festivalů si totiž zaslouží tolik pozornosti jako právě tento. Zvlášť v době, která se hodně točí kolem cestování a zahraničních zemí obecně, tedy kolem tématu, ke kterému má opravdu hodně co říct Hynek Kmoníček, jenž v rámci titulního rozhovoru odpovídá na obrovské množství otázek.

Datum vložení 28. 12. 2015

Celý článek

Prosincový kult. s Janem Zadražilem

Na svou první velkou příležitost ve filmu sice Jan Zadražil zatím čeká, ale na prknech, která znamenají svět, už dokázal mnoho. Své divadelní zkušenosti momentálně úročí i v Huse na provázku, kde vystupuje v kunderovské adaptaci Směšná interpretace. Jak se mu pracovalo s Vladimírem Morávkem? Nejen o tom si s redaktorem Kultu. rád popovídal.

Datum vložení 27. 11. 2015

Celý článek

Listopadový kult. s Markem Ebenem

Marek Eben už díky šíři své působnosti poskytl bezpočet různých rozhovorů. Málokterý z nich se však točil kompletně kolem hudby. V případě listopadového vydání magazínu kult. tomu tak je. Při příležitosti chystaného koncertu Bratrů Ebenových v brněnském Sono Centru se rozpovídal o historii i současnosti kapely i svém vnímání celé branže v kontextu české folkové scény.

Datum vložení 27. 10. 2015

Celý článek

Říjnový kult. s Janem Budařem

O Janu Budařovi je známo, že jeho působnost zahrnuje mnoho uměleckých disciplín. Momentálně má před ostatními tak trochu navrch vedení skupiny Eliščin Band, což potvrdí také jeho vyjádření v titulním rozhovoru říjnového čísla magazínu Kult. Ale podobně jako se povídání s člověkem proslaveným mimo jiné filmem Nuda v Brně netočí kolem pouze kolem hudby, ani časopis rozhodně není monotématický.

Datum vložení 29. 9. 2015

Celý článek

Zářijový kult. s Janem Pressem

Léto se pomaličku chýlí ke svému tradičnímu zářijovému konci, ale lidé nemusí zoufat. V neposlední řadě díky tomu, že po měsíční pauze znovu vychází kulturní magazín kult. Jeho obálku zdobí fotografie ředitele Moravské galerie v Brně Jana Presse, což je samo o sobě dostatečným důvodem k začtení se. Nejen díky tomu, že vedení této zásadní instituce v srdci jižní Moravy chystá mnoho zajímavých novinek.

Datum vložení 27. 8. 2015

Celý článek

Prázdninový kult. s Květy

Hudebních festivalů čeká na všechny fanoušky v následujících měsících mnoho. A šance, že je pobaví mimo ostatních také brněnská kapela Květy není zrovna malá. Obzvlášť po vydání dalšího alba, s podnětným názvem Miláček slunce. Vůdčí osobnost skupiny Martin Evžen Kašperský si našel čas na zodpovězení několika více či méně záludných otázek a jak sami poznáte, vyrovnal se s nimi s přehledem.

Datum vložení 29. 6. 2015

Celý článek

Druhé letošní festivaly: s Portless

Hudba v létě? To jsou především festivaly. Na několika z nich vystoupí kapela Portless, která už dávno není pouze náhradou za Support Lesbiens. Naopak, kluci skládají nové písně a novou etapu své kariéry berou naprosto vážně. Přesvědčí vás o tom jejich bubeník Zbyněk Raušer v titulním rozhovoru druhého letošního čísla magazínu festivaly:.

Datum vložení 2. 6. 2015

Celý článek

Červnový kult. s Františkem Derflerem

Málokdo si zaslouží přízvisko legenda českého divadla tak jako František Derfler. Pro svou domovskou scénu Divadlo U stolu připravil na červen premiéru inscenace na základě textů Ladislava Klímy se zajímavým názvem I obešel já polí pět (Edgar). Co ho k tomu vedlo a jak vnímá Klímovu roli v dějinách domácí literatury?

Datum vložení 29. 5. 2015

Celý článek

Květnový kult. s Andreou Březinovou a Alešem Slaninou

Diváci Městského divadla Brno zvolili v tradiční anketě Křídla za své nejoblíbenější herce Andreu Březinovou a Aleše Slaninu. Ti už navzdory svému mládí ztvárnili bezpočet výrazných rolí, často jako divadelní partneři. Nevystupují pouze v kamenné budově, ale také na oblíbeném Biskupském dvoře. Otázek na obě osobnosti nejen brněnského divadla se proto nabízelo více než dost.

Datum vložení 28. 5. 2015

Celý článek

Dubnový kult. s Petem Agnewem z Nazareth

Letošní květen znamená pro většinu brněnských rockových fanoušků měsíc, kdy v Sono Centru vystoupí hudební legenda Nazareth. I oni si určitě už v dubnu rádi přečtou rozhovor se zakládajícím členem skupiny, baskytaristou Petem Agnewem. Čtvrté letošní číslo magazínu kult. toho však nabízí mnohem více.

Datum vložení 27. 3. 2015

Celý článek

Magazín festivaly: s Nikolou Muchovou

Brněnská kapela Mucha se usazuje v povědomí stále většího množství fanoušků originální domácí hudby. Po vydání druhého alba s názvem Josefene se vydala na vydatné turné po celé republice. Frontmanka Nikola Muchová je proto momentálně v jednom kole, ale i tak si našla čas na rozhovor, který tvoří středobod prvního letošního čísla magazínu.

Datum vložení 27. 2. 2015

Celý článek

Březnový kult. s Miriam Bayle

Brno se v březnu opět stane jedním ze světových center jazzu. I takto neskromně se dá opsat konání čtrnáctého ročníku festivalu JazzFestBrno, který startuje 15. března. Jednou z jeho největších hvězd bude jistě Miriam Bayle, proto kult. využil jedinečné příležitosti a slovenskou „scatwoman“ vyzpovídal v titulním rozhovoru čísla.

Datum vložení 27. 2. 2015

Celý článek

Druhý letošní kult. s Terezou Černochovou

Tereza Černochová už dávno není jednou z takzvaně prominentních dcer, které se seskupily pod značkou Black Milk. Naopak, sama se snaží rozjet vlastní hudební kariéru. Jak prozrazuje v titulním rozhovoru únorového magazínu kult., naděje do svého druhého alba Škrábnutí vkládá nemalé.

Datum vložení 28. 1. 2015

Celý článek

PF 2015

Děkujeme Vám za výbornou spolupráci v letošním roce a přejeme Vám stabilitu, prosperitu a spokojenost v roce 2015.

Datum vložení 30. 12. 2014

Celý článek

První kult. roku 2015 s Rudolfem Švaříčkem

Leden pro vášnivé i amatérské cestovatele znamená mimo jiné měsíc, kdy se v Brně koná festival GO Kamera. Letos tomu nebude jinak. Ba co víc, stále populárnější akce oslaví už osmnácté narozeniny. Důvodů, proč vyzpovídat jejího duchovního otce Rudolfa Švaříčka, se proto našlo mnoho.

Datum vložení 28. 12. 2014

Celý článek

Magazín bydlíte* o úsporách při vytápění domu

V prosinci vyšlo druhé letošní číslo magazínu bydlíte*. Jeho grafická podoba i obsah navazuje na nedávné změny, které se odrazily už v čísle říjnovém. Součástí magazínu je proto i tentokrát příloha nazvaná jednoduše Reality, zaměřující se na jednu zajímavou brněnskou lokalitu. Tou je tentokrát Bystrc.

Datum vložení 4. 12. 2014

Celý článek

Prosincový kult. s Kateřinou Tučkovou

Obálku prosincového čísla magazínu kult. zdobí fotogenická tvář Kateřiny Tučkové. Žena, jejíž jméno se do obecného povědomí dostalo především díky její literární činnosti, se živí také jako kurátorka. Stala se patronkou výstavy lehce provokativně nazvané Brno - moravský Manchester, pořádané Moravskou galerií. Titulní rozhovor čísla se proto točí především kolem ní.

Datum vložení 28. 11. 2014

Celý článek

Listopadový kult. s Janem Němcem

Dějiny světla jsou sice už třetí knihou brněnského spisovatele Jana Němce, ale až díky ní se dokázal prosadit i na mezinárodní scéně. Získal totiž Cenu Evropské unie. I kvůli tomu se jej redaktor Kultu rozhodl vyzpovídat. Výsledný rozhovor určitě stojí minimálně za přečtení. Stejně jako zbytek listopadového čísla magazínu.

Datum vložení 27. 10. 2014

Celý článek

Magazín bydlíte* o zdravém spaní

V říjnu vyšlo ve zcela nové podobě první letošní číslo magazínu bydlíte*. Novinkou je jeho grafická podoba i obsah. Součástí magazínu je příloha nazvaná jednoduše Reality, která se vždy zaměří na jednu zajímavou brněnskou lokalitu.

Datum vložení 20. 10. 2014

Celý článek

Říjnový kult. se Simonou Pekovou

Říjnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem se známou brněnskou herečkou Simonou Pekovou, která momentálně baví diváky HaDivadla. To zahájilo novou divadelní sezónu Zámkem Franze Kafky, ve kterém hraje Hostinskou. Rozhovor se však ani náhodou netočí pouze kolem něj.

Datum vložení 26. 9. 2014

Celý článek

Magazín menu? představuje festival Týden kávy

Jako součást říjnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Největší pozornost věnuje blížícímu se Týdnu kávy. Ten v prvních sedmi říjnových dnech obsadí několik míst po celém Brně.

Datum vložení 26. 9. 2014

Celý článek

Zářijový kult. s Vladimírem Mišíkem

Po prázdninové pauze opět vychází populární brněnský magazín kult. Jeho obálku zdobí tvář legendy české hudby Vladimíra Mišíka. V titulním rozhovoru se zamýšlí mimo jiné nad rozdíly mezi muzikanty i posluchači z doby jeho mládí a těch současných.

Datum vložení 27. 8. 2014

Celý článek

Druhé letošní číslo magazínu vzdělání+

Jako součást zářijového Kultu vyšel i magazín vzdělání+. Bohatost témat dokládá na jedné straně článek věnovaný kvalifikaci zaměstnanců, na druhé příběh ženy, které meditace změnila život.

Datum vložení 27. 8. 2014

Celý článek

Prázdninový kult. s Danem Bártou

Prázdninové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s oblíbeným zpěvákem Danem Bártou, který má se svou kapelou Illustratosphere za sebou velmi úspěšné turné Maratonika Tour. Zavítali na něm i do menších českých měst, ale ani Brno nezůstalo stranou.

Datum vložení 28. 6. 2014

Celý článek

Magazín festivaly: přináší rozhovor s Vladislavem Bláhou

Jako součást prázdninového čísla magazínu kult. vyšel i magazín festivaly: Mimo jiné v něm najdete zajímavý rozhovor s Vladislavem Bláhou, excelentním kytaristou a jedním z hlavních pořadatelů Mezinárodního kytarového festivalu. Osu magazínu ale samozřejmě tvoří přehledná tabulka festivalů nejen na nadcházející letní sezónu, ale i po zbytek letošního roku.

Datum vložení 28. 6. 2014

Celý článek

Nové číslo magazínu puls+ je věnováno cestovní medicíně

Vyšlo nové číslo magazínu puls+, které je věnováno letním tématům.

Datum vložení 6. 6. 2014

Celý článek

Červnový kult. s Ondřejem Chalupským

Červnové číslo magazínu kult. připomíná nedávné dvacáté výročí Divadla Bolka Polívky. Rozhovorem s jeho ředitelem Ondřejem Chalupským, který se mimo jiné pokusil pojmenovat specifika svého zaměstnání a určit postavení divadla sídlícího na Jakubském náměstí v rámci brněnské scény.

Datum vložení 28. 5. 2014

Celý článek

Magazín menu? 1/2014 o Špilberk Food Festivalu

Jako součást červnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Největší pozornost věnuje blížícímu se Špilberk Food Festivalu. Lidé se zájmem o kvalitní gastronomii se v rozhovoru s Kateřinou Bílkovou dozvědí všechny potřebné informace.

Datum vložení 27. 5. 2014

Celý článek

Chystáte ples? Plesová sezóna je tady!

V lednové příloze magazínu kult. najdete přílohu Plesy, která čtenáře uvede do blyštivého světa hudby, tance a večerních rób. Všichni, kteří se na zimu těší každý rok jako na vrchol společenské sezóny, najdou v magazínu Plesy přehledně řazené informace, které jim pomohou se v nepřeberné nabídce zorientovat tak, aby jim nic důležitého neuniklo.

Datum vložení 26. 5. 2014

Celý článek

Květnový kult. s Vlastimilem Peškou

Květnové číslo magazínu kult. na první pohled zaujme rozhovorem s Vlastimilem Peškou, ředitelem Divadla Radost a v neposlední řadě festivalu Divadelní svět, jehož letošní ročník je za dveřmi.

Datum vložení 28. 4. 2014

Celý článek

Červnový puls+ bude o cestovní medicíně

Červen je již tradičně měsíc, kdy děti netrpělivě čekají na prázdniny a dospělí se chystají na dovolenou. Co přibalit s sebou, abychom výlet za hranice všedních dnů přežili co možná v nejlepší kondici?

Datum vložení 15. 4. 2014

Celý článek

Dubnové číslo magazínu puls+ o živé stravě

Právě vyšlo dubnové číslo magazínu Puls+, které se věnuje tématu jarní únavy, detoxikaci organismu a v neposlední řadě zdravé stravě.

Datum vložení 28. 3. 2014

Celý článek

Dubnový kult. s Michalem Horáčkem

Dubnové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s mužem mnoha profesí, Michalem Horáčkem, který v Brně vystoupí se svým recitálem Mezi námi, a také obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.

Datum vložení 28. 3. 2014

Celý článek

Magazín festivaly: přináší rozhovor s Radůzou

Součástí březnového vydání magazínu kult. jsou tentokrát i festivaly:, jejichž ústředním bodem je samozřejmě obsáhlá tabulka blížících se festivalů a kulturních akcí.

Datum vložení 28. 2. 2014

Celý článek

Vychází březnové číslo Puls+ věnované zraku a mozku

Právě vyšlo březnové číslo magazínu Puls+, které se z větší části věnuje péči o náš zrak, ať už z hlediska optika, nebo těch, kteří trpí očními vadami.

Datum vložení 28. 2. 2014

Celý článek

Březnový kult. s Josefem Čadíkem

Březnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Josefem Čadíkem, zaměřeným především na nadcházející Mezinárodní filmový festival Cinema Mundi. Samozřejmě v čísle nechybí ani pravidelný soubor aktuálních recenzí, tentokrát mezi nimi převažují ty divadelní.

Datum vložení 28. 2. 2014

Celý článek

Dubnové číslo magazínu Puls+ bude zdravé!

Dubnový Puls+ se ponese ve znamení zdravé stravy.

Datum vložení 17. 2. 2014

Celý článek

Vyjádření k mediální spolupráci s Tradičním plesem v Brně

Na základě ohlasů a informací, které byly zveřejněny po uskutečnění 1. ročníku Tradičního plesu, bychom se ke vzniklé situaci rovněž rádi vyjádřili.

Datum vložení 7. 2. 2014

Celý článek

Únorový kult. s Milanem Uhdem

Únorové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Milanem Uhdem, který na sklonku minulého roku vydal vlastní životopisnou knihu nazvanou jednoduše Rozpomínky. Magazín pochopitelně zaujme také obvyklým souborem aktuálních recenzí.

Datum vložení 27. 1. 2014

Celý článek

Únorový puls+ o zubech a homocysteinu

Únorové vydání magazínu puls+ se zaměřuje na péči o zuby. Věnuje se i tématu zvýšené únavy a v neposlední řadě přibližuje roli homocysteinu v lidském organismu.

Datum vložení 27. 1. 2014

Celý článek

Březnové číslo magazínu puls+ bude pečovat o zrak

Březnové vydání se z větší části bude věnovat péči o náš zrak.

Datum vložení 26. 1. 2014

Celý článek

Regus - moderní kanceláře pouhý kilometr od centra města

Setkali jsme se s tím všichni – hledáme pro své podnikání reprezentativní prostory s pocitem, že v Brně to přece nemůže být problém. Není. Teoreticky si můžeme vybrat lokalitu, cenu i rozlohu svých kanceláří, ale mnozí z nás narazí hned na několik problémů – dosažnost pro klienty a obchodní partnery a parkování.

Datum vložení 22. 1. 2014

Celý článek

Lednový puls+ je věnován novoročním předsevzetím

Leden je každý rok ve většině domácností stejný – hubneme povánoční kila. A ač si říkáme, že už to nikdy neuděláme, Nový rok se nese ve znamení novoročních předsevzetí.

Datum vložení 8. 1. 2014

Celý článek

Přichází nová festivalová sezóna

Sice se při pohledu z okna zdá, že zima tu s námi bude už napořád, vězte, že někde za horami se už chystá jaro, slunce a festivaly.

Datum vložení 6. 1. 2014

Celý článek

PF 2014

Děkujeme Vám všem za výbornou spolupráci v letošním roce. Zdravý ro(c)k 2014 s denní dávkou kultury a zábavy Vám přeje Media Hill

Datum vložení 27. 12. 2013

Celý článek

První kult. roku 2014! Lednový kult. s Rudolfem Švaříčkem

Lednové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s cestovatelem Rudolfem Švaříčkem nebo obsáhlým souborem aktuálních recenzí. Ty filmové se zaměřily jak na kino, v podobě chystané premiéry filmu S Moliérem na kole, tak na DVD.

Datum vložení 27. 12. 2013

Celý článek

Vychází prosincové číslo magazínu puls+ věnované pohybovému aparátu

Právě vychází prosincové číslo magazínu o zdraví a zdravém životním stylu puls+. Věnuje se bolestem pohybového aparátu a chorobám prostaty.

Datum vložení 28. 11. 2013

Celý článek

Prosincový kult. s Vojtou Dykem

Prosincové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s Vojtou Dykem, mužem mnoha profesí, obsáhlým souborem aktuálních recenzí z několika oblastí nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.

Datum vložení 28. 11. 2013

Celý článek

3. ročník Studentské obchodní snídaně

Myšlenka networkingu je v našem prostředí poměrně nová, ale o to zajímavější. Vydavatelství Media Hill se již za pár dní zúčastní 3. ročníku Studentské obchodní snídaně, který je na idejích vzájemné komunikace a propojení přímo postaven.

Datum vložení 19. 11. 2013

Celý článek

První puls+ o respiračních chorobách a podzimním smutnění

V listopadovém vydání nového magazínu puls+ najdou čtenáři rozhovor na velmi aktuální téma - respirační nemoci, které v tomto pošmourném počasí trápí nejen nás, ale i naše děti. Dozvíte se v něm, mimo jiné, jak se před útočícími viry účinně bránit a také jaký je rozdíl mezi nachlazením a chřipkou.

Datum vložení 29. 10. 2013

Celý článek

Listopadový kult. s Jil Aigrot

Čtenáři listopadového čísla magazínu kult. se mohou těšit na titulní rozhovor s francouzskou zpěvačkou Jil Aigrot. Ta v Brně vystoupí začátkem prosince s repertoárem slavné Edith Piaf. Rozhovor se zaměřuje především na podoby i rozdíly v osudech obou pěvkyň. Kromě tradičních recenzí nebo soutěží kult. nabízí také dvě novinky.

Datum vložení 29. 10. 2013

Celý článek

Dárky - průvodce předvánočními nákupy

Průvodce předvánočními nákupy Dárky vychází na konci listopadu a již tradičně z něj dýchne pravá vánoční atmosféra. Dočtete se v něm o všem, co budete potřebovat pro přípravu té pravé vánoční pohody, kam vyrazit na nákup nejlepších vánočních dárků a čím určitě potěšíte všechny své blízké. A to vše v dostatečném předstihu, takže se s dárky vyhnete nepříjemnému předsvátečnímu stresu.

Datum vložení 24. 10. 2013

Celý článek

Puls+ nový titul o zdraví a životním stylu

První číslo nového titulu s názvem Puls+ vychází na konci října a máte se opravdu na co těšit! Magazín je zaměřen na široké spektrum informací o zdraví a zdravém životním stylu. Dočtete se v něm o příčinách nemocí i metodách, jak jim předcházet pomocí léků, bylin i alternativní medicíny. Těšit se můžete samozřejmě i na rozhovory a tipy známých osobností z veřejného i lékařského prostředí.

Datum vložení 1. 10. 2013

Celý článek

Týden kávy v magazínu menu?

Jako součást říjnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Největší pozornost věnuje blížícímu se Týdnu kávy. Ten v prvních sedmi říjnových dnech obsadí několik míst po celém Brně. Zájemci se mohou těšit na obsáhlý kompletní program celé akce.

Datum vložení 29. 9. 2013

Celý článek

Říjnový kult. s Mariánem Amslerem

Říjnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s uměleckým šéfem HaDivadla Mariánem Amslerem při příležitosti zahájení nové divadelní sezóny, soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny nebo samozřejmým souborem aktuálních recenzí.

Datum vložení 29. 9. 2013

Celý článek

Zářijový kult. s kapelou Wohnout

Oblíbená česká kapela Wohnout má za sebou mnoho koncertů na letních festivalech a v září dvakrát vystoupí i v Jihomoravském kraji. Proto se jí redaktoři Kultu rozhodli věnovat titulní rozhovor zářijového čísla. Její kytarista Jan Homola odpověďmi dokazuje, že jen máloco bere tak úplně vážně.

Datum vložení 29. 8. 2013

Celý článek

Magazín festivaly: o festivalu Duha v Brně

Jako součást zářijového čísla magazínu kult. vyšel i magazín festivaly: Mimo jiné v něm najdete zajímavý rozhovor s Vladimírem Morávkem o chystaném festivalu divadla Husa na provázku nazvaný Duha v Brně. Osu magazínu ale samozřejmě tvoří přehledná tabulka festivalů na nadcházející podzimní sezónu.

Datum vložení 29. 8. 2013

Celý článek

Magazín festivaly: s kapelou Kohout plaší smrt

Jako součást prázdninového čísla magazínu kult. vyšel i magazín festivaly: Mimo jiné v něm najdete zajímavý rozhovor s libereckou punkrockovou kapelou Kohout plaší smrt. Osu magazínu ale samozřejmě tvoří přehledná tabulka festivalů na nadcházející letní sezónu.

Datum vložení 28. 6. 2013

Celý článek

Prázdninový kult. s Davidem Prachařem

Prázdninové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s oblíbeným divadelním a filmovým hercem Davidem Prachařem, jednou z hvězd letošního ročníku Letních shakespearovských slavností. Recenzí tentokrát časopis nabízí hned sedm, z toho nejrozsáhlejší je ta na poslední premiéru uplynulé divadelní sezóny v HaDivadle nazvanou reFrankenstein.

Datum vložení 28. 6. 2013

Celý článek

Grafický návrh vizuálu pro Divadelní svět Brno

V letošním roce jsme se účastnili výběrového řízení na zhotovení grafického návrhu vizuálu pro účely 4. ročníku mezinárodního divadelního festivalu Divadelní svět Brno. I když náš návrh nebyl vybrán jako vítězný, vytvořili jsme grafické ztvárnění, které by Divadelnímu světu Brno moc slušelo. Posuďte sami!

Datum vložení 3. 6. 2013

Celý článek

Červnový kult. s rozhovorem o Divadelním světě

Červnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s nadaným divadelním režisérem Tomášem Pilařem, rozhovorem zaměřeným především na chystaný festival Divadelní svět Brno. Zhodnocení se tentokrát dočkaly nové divadelní inscenace brněnské Reduty Zlatá šedesátá a HaDivadla Roky 90: Láska, pank a nevinnost.

Datum vložení 28. 5. 2013

Celý článek

Květnový kult. s kapelou Kryštof

Květnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s populární ostravskou kapelou Kryštof nebo samozřejmým souborem aktuálních recenzí. Zhodnocení se tentokrát dočkaly nové divadelní inscenace Divadla Husa na provázku Ze života hmyzu a Národního divadla Brno Sen noci svatojánské. Kult. připomene i loňský debut brněnské kapely Japka s názvem Come Bambino.

Datum vložení 26. 4. 2013

Celý článek

Špilberk Food Festivalu v magazínu menu?

Jako součást květnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Hlavní článek čísla připomíná blížící se druhý ročník Špilberk Food Festivalu, který bude svátkem pro všechny milovníky dobrého jídla, vína a kuchařského umění vůbec. Samotný text seznamuje čtenáře se všemi náležitostmi a užitečnými informacemi pro zájemce o festival.

Datum vložení 26. 4. 2013

Celý článek

Nová adresa Holandská 2

Od 8. dubna letošního roku nás najdete na nové adrese: Holandská 878/2, 639 00 Brno. Veškerou korespondenci posílejte na novou adresu. Těšíme se na vaši návštěvu!

Datum vložení 8. 4. 2013

Celý článek

Dubnový kult. s Vladimírem Morávkem

Dubnové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s divadelním a filmovým režisérem Vladimírem Morávkem při příležitosti dubnové premiéry čapkovské inscenace Ze života hmyzu nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.

Datum vložení 28. 3. 2013

Celý článek

Druhé číslo nového magazínu bydlíte*

Titulní článek čísla se zábavnou formou věnuje fámám i podloženým faktům, které jsou spjaté se zdravým spaním. V rozhovoru s odborníkem na energetické úspory Josefem Slováčkem se můžete dozvědět, jak málo stačí k tomu, aby čísla na vašem inkasu klesala.

Datum vložení 28. 3. 2013

Celý článek

První letošní číslo magazínu festivaly:

Jako součást březnového čísla magazínu kult. vyšel i magazín festivaly: Mimo jiné v něm najdete zajímavý rozhovor s dirigentem Pavlem Šnajdrem. Osu magazínu ale samozřejmě tvoří přehledná tabulka festivalů na rok 2013. Obsáhlost a pečlivost jejího zpracování zajišťuje široký rozhled pro čtenáře hledající ten pravý festival nebo kulturní akci. Z rozsáhlé nabídky si vybere jistě každý.

Datum vložení 28. 2. 2013

Celý článek

Březnový kult. s kapelou Elán

Březnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s populární slovenskou kapelou Elán nebo souborem aktuálních recenzí. Z brněnských divadelních inscenací si čtenáři mohou přečíst recenzi Očistce z Městského divadla Brno nebo Dealerů fyzické lásky Divadla Feste. Recenze připomene i nedávný koncert Marty Kubišové v Bobycentru.

Datum vložení 28. 2. 2013

Celý článek

Únorový kult. o Cinema Mundi

Únorové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s Lukášem Skupou, dramaturgem největšího brněnského filmového festivalu Cinema Mundi nebo obvyklým souborem aktuálních recenzí.

Datum vložení 29. 1. 2013

Celý článek

Lednový Kult s Jaroslavem Hutkou

Lednové číslo magazínu Kult zaujme rozhovorem s Jaroslavem Hutkou nebo obsáhlým souborem aktuálních recenzí. Ty filmové se zaměřily jak na kino, v podobě chystané premiéry filmu Země zapomnění, tak na DVD. V tomto formátu totiž vyšel film Zjevení, který zaujme především fanoušky moderního hororu.

Datum vložení 28. 12. 2012

Celý článek

PF 2013

Děkujeme Vám všem za výbornou spolupráci v letošním roce. Bezpečný let rokem 2013 s denní dávkou kult... a zábavy Vám přeje kolektiv Media Hill

Datum vložení 21. 12. 2012

Celý článek

Prosincový kult. s Janem Dungelem

Prosincové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s Janem Dungelem – cestovatelem a mužem mnoha profesí, obsáhlým souborem aktuálních recenzí z několika oblastí nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny. Čtenáři mohou soutěžit o vstupenky na koncerty kapely Kamelot nebo jubilantky Marty Kubišové. Dále mohou vyhrát jeden z pěti odkládacích stolků od společnosti Ikea.

Datum vložení 27. 11. 2012

Celý článek

První číslo nového magazínu bydlíte*

Zdravím všechny milovníky kvalitního bydlení. Všechny, kteří si užívají bydlení ve svém, ale i ty, kteří o takovém bydlení sní. Všem těmto skvělým lidičkám, ale nejen jim, je určen nový magazín bydlíte*, který tímto číslem začal vycházet ve městě Brně.

Datum vložení 27. 11. 2012

Celý článek

Listopadový kult. s Mariánem Amslerem

Listopadové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s uměleckým šéfem HaDivadla, Mariánem Amslerem, souborem aktuálních recenzí a tradičně i soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny.

Datum vložení 26. 10. 2012

Celý článek

Třetí letošní číslo magazínu menu?

Jako součást říjnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Hlavní článek čísla připomíná blížící se Týden kávy v Brně, který bude jistě svátkem pro všechny milovníky jednoho z nejpopulárnějších nápojů vůbec. Samotný text seznamuje čtenáře se všemi náležitostmi a užitečnými informacemi pro zájemce o tuto akci, kterou přiblíží i rozhovor s organizátorkami.

Datum vložení 27. 9. 2012

Celý článek

Říjnový kult. s režisérem Tomášem Vorlem

Říjnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s režisérem Tomášem Vorlem při příležitosti uvedení jeho nového filmu Cesta do lesa do kin, soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny nebo samozřejmým souborem aktuálních recenzí.

Datum vložení 27. 9. 2012

Celý článek

Třetí letošní číslo magazínu vzdělání+

Jako součást zářijového magazínu kult. vyšel i magazín vzdělání+. Články jsou věnovány rozličným podobám vzdělávání.

Datum vložení 29. 8. 2012

Celý článek

Zářijové číslo magazínu kult. s Milanem Holendou

Zářijové číslo přináší rozhovor s brněnským hercem Milanem Holendou, soutěže o hodnotné ceny a jako obvykle aktuální recenze. Mlsná tužka představuje a hodnotí restauraci Lloyd’s.

Datum vložení 29. 8. 2012

Celý článek

Prázdninový kult. s Blackmore´s Night

Prázdninové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s legendárním kytaristou Ritchie Blackmorem a jeho manželkou Candice Night, se kterou tvoří ústřední duo kapely Blackmore´s Night, souborem aktuálních recenzí a tradičně i soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny.

Datum vložení 28. 6. 2012

Celý článek

Druhé letošní číslo magazínu festivaly:

Jako součást prázdninového vydání magazínu kult. vyšel i magazín festivaly: Jeho součástí je zajímavý rozhovor se zpěvákem, skladatelem a zajímavým člověkem Joelem Brosem, který se i s manželkou patrně natrvalo usadil v Brně.

Datum vložení 28. 6. 2012

Celý článek

Červnové číslo magazínu kult. s Gitou Fuchsovou

Červnové číslo magazínu kult. přináší rozhovor s Gitou Fuchsovou o festivalu Divadelní svět, soutěže o hodnotné ceny a jako obvykle zajímavé recenze. Mlsná tužka představuje a hodnotí hospodu U Všech čertů.

Datum vložení 12. 6. 2012

Celý článek

Květnový kult. s dirigentem Aleksandarem Markovicem

Květnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s dirigentem Aleksandarem Markovićem, soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny nebo samozřejmým souborem aktuálních recenzí.

Datum vložení 1. 6. 2012

Celý článek

Druhé letošní číslo magazínu Vzdělání

Jako součást červnového magazínu kult. vyšel i magazín vzdělání+. Hlavní článek čísla seznamuje s možností získat pracovní zkušenosti v zahraničí s programem Comenius. Na možnost pracovat v cizině se zaměřuje i program Leonardo, jehož náležitosti přibližuje osobní zpověd jednoho z účastníků.

Datum vložení 29. 5. 2012

Celý článek

Druhé letošní číslo magazínu menu?

Jako součást květnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Hlavní článek čísla připomíná blížící se první ročník Špilberk Food Festivalu, který bude jistě svátkem pro všechny milovníky dobrého jídla, vína a kuchařského umění vůbec. Samotný text seznamuje čtenáře se všemi náležitostmi a užitečnými informacemi pro zájemce o festival.

Datum vložení 27. 4. 2012

Celý článek

Dubnový kult. s A. S. Weiserem

Dubnové číslo magazínu kult. zaujme rozhovorem s Andreasem Sebastianem Weiserem, který se letos ujímá postu šéfdirigenta Filharmonie Hradec Králové, obsáhlým souborem aktuálních recenzí z několika oblastí nebo obvyklým penzem soutěží o zajímavé a hodnotné ceny.

Datum vložení 28. 3. 2012

Celý článek

Březnový kult. s Ondřejem Havelkou

Březnové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem s mužem mnoha profesí, v současnosti pak především zpěvákem a tanečníkem, Ondřejem Havelkou, souborem aktuálních recenzí a tradičně i soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny.

Datum vložení 27. 2. 2012

Celý článek

První letošní číslo magazínu Festivaly

Jako součást březnového vydání magazínu kult. vyšel i magazín festivaly:. Jeho obsahem je zajímavý rozhovor s Robertem Křesťanem, který vystupuje společně s kapelou Druhá tráva. Otázky jsou zaměřeny na novou desku Marcipán z Toleda nebo vývoj jeho hudební dráhy, především s ohledem na minulé hudební uskupení Trapeři a Poutníci.

Datum vložení 27. 2. 2012

Celý článek

První letošní číslo magazínu menu?

Jako součást únorového vydání magazínu kult. vyšel i magazín menu? Tématem čísla se tentokrát stala česká kuchyně. Profilový článek se zaobírá pověstí a celkovým stavem několika druhů typicky domácích jídel a nastiňuje například i nepsaný souhrn pravidel spjatých s českým stolováním. Závěrem si zmíníme i podniky označené všeříkající nálepkou Czech Specials.

Datum vložení 27. 1. 2012

Celý článek

Únorový kult. s populárním cestovatelem Miloslavem Stinglem

Únorové číslo magazínu kult. zaujme titulním rozhovorem se světoznámým cestovatelem a spisovatelem Miloslavem Stinglem, soutěžemi o mimořádně zajímavé ceny nebo obvyklým souborem aktuálních recenzí.

Datum vložení 27. 1. 2012

Celý článek

Lednové číslo magazínu kult. s Erichem von Dänikenem

Lednový magazín kult. přináší rozhovor s Erichem von Dänikenem a Ondřejem Hejmou, soutěže o hodnotné ceny a jako obvykle zajímavé recenze.

Datum vložení 28. 12. 2011

Celý článek

Zimní vzdělání 1/2012

Součástí lednového vydání magazínu kult. vyšel magazín vzdělání+. Jazykové zkoušky se staly hlavním tématem magazínu. V článku o nich se dozvíte, proč je výhodné si takové zkoušky udělat a podle čeho poznáte, že vám budou k užitku.

Datum vložení 28. 12. 2011

Celý článek

Prosincové číslo magazínu dárky...

V prosinci 2011 vyšel magazín dárky…, průvodce předvánočními nákupy. Hlavním tématem byly tentokrát vánoční trhy.

Datum vložení 30. 11. 2011

Celý článek

Prosincové číslo magazínu kult. s Robertem Fulghumem

Prosincový magazín kult. přináší rozhovor se známým a u nás velmi oblíbeným spisovatelem Robertem Fulghumem, článek o chystaném představení, ve kterém vystoupí francouzský herec Pierre Richard, nebo informace o koncertu virtuózního kytaristy Eduarda Fernándeze.

Datum vložení 30. 11. 2011

Celý článek

Listopadové číslo magazínu kult. s Ivanou Vaňkovou

Listopadový magazín kult. přináší zajímavý rozhovor s herečkou Městského divadla Ivanou Vaňkovou, článek o jazzovém festivalu Moravia Music Fest 2011 nebo o prvním ročníku ojedinělé akce s názvem Movieng Music 2011, která se zaměřuje na filmovou hudbu.

Datum vložení 3. 11. 2011

Celý článek

Říjnové číslo magazínu kult. s Čankišou

Říjnový magazín kult. přináší do přicházejícího podzimu spoustu tipů a inspirace. V rozhovoru se zpěvákem kapely Čankišou – Karlem Heřmanem se dočtete několik zajímavých informací o kapele, ale především o novém albu Faÿt, o které se soutěží na webu kultu. Můžete se nechat zlákat na několik zajímavých akcí – na Festival Milujeme stromy, na koncert Czech Virtuosi nebo na Fashion show v centru Olympia.

Datum vložení 27. 9. 2011

Celý článek

Podzimní vzdělání 1/2011

Letošní podzimní číslo magazínu vzdělání+ poprvé vychází jako součást magazínu kult. Tématem vzdělání+ je studium v zahraničí, společně se zamýšlíme nad tím, proč odjet na zkušenou do ciziny, co nám to přinese, a co naopak vezme. Jako již tradičně najdete ve vzdělání+ adresář jazykových škol a tanečních škol.

Datum vložení 26. 9. 2011

Celý článek

Říjnový freetime 10/2011

Magazín freetime prošel změnou. Poprvé totiž vychází samostatně. Nechybí mu obvyklá programová část, ale ani tipy, kam v říjnu v Brně vyrazit za kulturou.

Datum vložení 26. 9. 2011

Celý článek

Zářijové číslo magazínu kult. s duem DVA

Po prázdninových měsících Brno opět ožívá. Zářijový magazín Kult bude ideálním průvodcem pro Váš kulturní život během babího léta. V titulním rozhovoru s duem DVA se dozvíte, jak využívají zvuky z kuchyně nebo štěkot jezevčíka ve svých písních. Folklor neexistujících národů i hudbu z neexistujících rádií už znají jejich posluchači po celé Evropě a i vy se můžete dočíst mnohé o jejich tvorbě i dalších plánech.

Datum vložení 30. 8. 2011

Celý článek

Renesance ve školení

Vzpomenete si na poslední školení, kterého jste se zúčastnili? Zalovte v paměti a rozpomeňte se na látku, kterou jste probírali – jaký přínos pro vás školení mělo? Naskočí vám husí kůže při vzpomínce na školitele a na jeho seminář?

Datum vložení 17. 8. 2011

Celý článek

Tvorba webových stránek

Nemáme tým programátorů, který by vyráběl webové stránky, jako na běžícím pásu. Proč taky? Vytvořit kvalitní webovou stránku potřebuje čas. Naprogramovat stránky lze snadno za pár dní, ale vymyslet je tak, aby dobře fungovaly, aby klienta vhodně reprezentovaly, aby se na internetu neztratily, aby se na ně návštěvníci rádi vraceli, to zabere pěknou řádku dnů až měsíců. I webové stránky musí uzrát. Předmětem naší činnosti je tedy především analýza, rozbor, strategický plán a finální příprava při tvorbě webových stránek.

Datum vložení 14. 8. 2011

Celý článek

Prázdninové dvojčíslo magazínu kult. se Zdenkem Mertou

V letním čísle kultu najdete rozhovor se skladatelem a producentem hudebního divadla Zdenkem Mertou. Dozvíte se, jestli jeho velké hudební nadání pramení v rodině, nebo jakou roli hrála muzika v jeho dospívání. Odkryl nám také, které skladby se mu dobře skládají a jestli má nějaké oblíbené skladatele a zpěváky. Jeho hlavní životní přání je, aby měl stále chuť tvořit a psát.

Datum vložení 29. 6. 2011

Celý článek

Letní číslo magazínu Festivaly s Čokovoko

Léto je tady. Už se můžeme koupat v rybnících, v mořích, odvážnější i v přehradě. Už zrají třešně a pomalu i melouny a meruňky. Klíšťata začínají útočit v plné síle, první spálení od sluníčka máme za sebou a můžeme nosit letní šaty, přes týden je vedro a o víkendu ta největší bouřka. S létem jsou také nerozlučně spjaty letní festivaly. Jejich přehled najdete ve druhém letošním vydání stejnojmenného magazínu.

Datum vložení 6. 6. 2011

Celý článek

Květnové číslo magazínu kult. s Vladimírem Morávkem

Měsíc květen, lásky čas, začne bohužel v Brně až příliš dramaticky. Divadlo Feste se zaměřuje na aktuální společenská a politická témata, a mimo jiné tak bojuje proti xenofobním a nacistickým názorům a ideologiím. Recenzi na novou autorskou hru tohoto divadla, Pásla koně na balkóně, zabývající se romskou tématikou, najdete v právě vycházejícím Kultu.

Datum vložení 1. 6. 2011

Celý článek

Červnové číslo magazínu kult. s Matějem Ruppertem

V červnovém Kultu najdete rozhovor se zpěvákem skupiny Monkey Business Matějem Ruppertem. Dozvíte se v něm mnohé o rockovém projektu Neruda, na kterém se podílí, i o tom, jakým by chtěl být zvířetem. Matěj Ruppert byl hostem na koncertě znovuobnovené kapely Oceán. Více se dočtete v recenzi na tuto akci. Dále se věnujeme novému albu V čajové konvici brněnských Květů a desce Club Silencio punk-jazzové kapely První hoře.

Datum vložení 30. 5. 2011

Celý článek

Připravujeme magazín Festivaly 2/2011

První teplé jarní dny jsou ochutnávkou nadcházejícího léta a radostí s ním souvisejících, mezi které určitě patří i open air festivaly, kterých je v létě jako hub po dešti. Na rozdíl od hub letním festivalům déšť většinou nesvědčí. Přesto, ať prší nebo ne, po celé České republice se každé léto koná téměř nepřeberné množství festivalů. Aby si každý, kdo má zájem, mohl vybrat festival přímo na míru, připravuje naše vydavatelství druhé číslo magazínu Festivaly, které se zaměřuje na tyto letní akce!

Datum vložení 13. 4. 2011

Celý článek

Dubnové číslo magazínu kult. s Tomášem Liškou

Jarní kult. je potvrzením, že pranostikám bychom neměli bezvýhradně důvěřovat. Lepší než strávit duben za kamny totiž bude navštívit některou z brněnských kulturních akcí. Především nabídka hudebních festivalů v následujícím měsíci je opravdu pestrá a na své si přijdou posluchači všech žánrů.

Datum vložení 25. 3. 2011

Celý článek

Březnové číslo magazínu kult. s Lukášem Hejlíkem

Letošní třetí číslo magazínu kult. je skutečně obsáhlé a různorodé. Přináší hned tři rozhovory. Herec Lukáš Hejlík si povídal s koordinátorkou festivalu dokumentárních filmů Jeden svět Kateřinou Petrášovou o cyklu scénických čtení LiStOVáNí a o důležitosti dobrovolnické práce. Oba se shodují, že energii by člověk měl využívat pro dobré věci. S hercem a zpěvákem Janem Budařem jsme se bavili jen tak o festivalech, hudbě a životě v Brně. A poslední je rozhovor s Honzou Dvořákem, vítězem soutěže Čenda hledá Super talent.

Datum vložení 28. 2. 2011

Celý článek

Únorové číslo magazínu kult. s Vratko Rohoněm

Obálka únorového čísla je tematicky šedá, podobně jako únorové dny. Magazín kult. vám však bohatou kulturní nabídkou a zajímavými články nejkratší měsíc roku jistě projasní. Přináší rozhovor se zpěvákem a frontmanem skupiny Iné kafe Vratko Rohoněm, o tom, jak se z několika vzpomínkových koncertů stalo československé turné po klubech, o rozdílech mezi českým a slovenským publikem, o hudebním průmyslu, o Karlu Gottovi, o pilotování letadel, ale především o muzice.

Datum vložení 25. 1. 2011

Celý článek

Magazín Festivaly 1/2011

Přestože by se v těchto pošmourných tmavých dnech mohlo zdát, že čas festivalů je nekonečně vzdálený, není to pravda. Pravidelně konané kulturní akce totiž nejsou pouze letní záležitostí, mohou prosvětlit a prohřát celý váš rok. Aby se tak stalo, nabízíme vám první letošní číslo magazínu festivaly:

Datum vložení 14. 1. 2011

Celý článek

Lednový kult. s Rudolfem Švaříčkem (2010)

Ledové číslo přináší rozhovor s cestovatelem Rudolfem Švaříčkem jak jinak než o dálkách a exotických zemích, ale také o domově. Pokud se necháte inspirovat a dáte si cestovatelská předsevzetí do nového roku, zaujme vás jistě článek o veletrzích Go a Regiontour, které se budou konat v polovině ledna na brněnském výstavišti.

Datum vložení 27. 12. 2010

Celý článek

Festivaly 1/2011

Kam se vydat o pololetních prázdninách, ve velikončím volnu a kde strávit teplé letní víkendy? Magazín festivaly: 1/2011 – průvodce festivalovou nabídkou roku 2011 – je nepostradatelným pomocníkem při orientaci v celoroční nabídce festivalů a dalších kulturních, společenských i outdoorových akcí u nás.

Datum vložení 29. 11. 2010

Celý článek

Prosincový kult. s Jiřím Knihou

S koncem listopadu je tu prosincové číslo magazínu kult., tentokrát tematicky posypané sněhovými vločkami. Na obálce i v titulním rozhovoru se vám představí herec Jiří Kniha, kterého můžete spatřit v Divadle Husa na provázku nebo v komické improvizační show Comedy Express (a v dalších projektech, ale o tom více v rozhovoru).

Datum vložení 28. 11. 2010

Celý článek

Magazín Vánoční dárky 2010

Už se zase blíží čas, který mají děti tak rády a dospělákům někdy způsobuje šediny – Vánoce! Stromeček za vás nekoupíme, cukroví nenapečeme, ale rádi bychom vám aspoň poradili, jak si letos usnadnit výběr vánočních dárků pro své blízké. Druhý ročník magazínu Vánoční dárky přináší zajímavé a originální tipy na nejlepší dárky!

Datum vložení 22. 11. 2010

Celý článek

Listopadový kult. se Zuzanou Lapčíkovou

V pozitivně oranžovém listopadovém čísle magazínu kult. vám přinášíme rozhovor s cimbalistkou Zuzanou Lapčíkovou, která prožívá umělecky nabitý podzim – dokončuje své vánoční album, vystupuje v klubech i na festivalech, vyučuje hudební výchovu a věnuje se rodině. Začtěte se do povídání o cimbálu i bigbítu!

Datum vložení 1. 11. 2010

Celý článek

Podzimní číslo magazínu vzdělání 2/2010

S prvními zářijovými dny je tu i nové, podzimní číslo magazínu vzdělání, který je plný zajímavého a praktického čtení. V rozhovoru blíže poznáte ex-ministra školství Ondřeje Lišku a v článcích se dozvíte třeba to, jak můžete sami sebe motivovat k úspěšnému zvládnutí cizího jazyka!

Datum vložení 20. 10. 2010

Celý článek

Vánoční dárky 2010

Už přemýšlíte, co letos pořídit svým blízkým pod stromeček? Hledáte inspiraci pro psaní dopisu Ježíškovi? Uvažujete, kam se o svátcích vydat za kulturou nebo sportem? Měsíc před Vánoci vychází magazín Vánoční dárky 2010 – průvodce předvánočními nákupy. Přinese inspiraci a zajímavé tipy na ty nejlepší vánoční dárky a společenské a kulturní události, které sváteční čas doprovázejí.

Datum vložení 12. 10. 2010

Celý článek

Říjnové číslo magazínu kult. s Josefem Buchtou

Podzim se nenápadně vplížil do města – červenají se šípky, jeřabiny i listoví stromů a červená se také titulní strana říjnového čísla magazínu kult. Najdete v něm rozhovor s trumpetistou, impresáriem, kapelníkem a manažerem Josefem Buchtou, který vás mimo jiné pozve na několik kvalitních podzimních hudebních událostí.

Datum vložení 29. 9. 2010

Celý článek

Zářijové číslo magazínu kult. s Charlie Straight

Ve stylově vínové barvě přichází s končícími prázdninami i zářijové číslo magazínu kult., které přináší rozhovor s kapelou Charlie Straight, jejíž název si mnozí pamatují díky jejich trojitém úspěchu při letošním udělování cen Anděl. Za skupinu odpovídal charismatický frontman Albert Černý!

Datum vložení 7. 9. 2010

Celý článek

Podzimní číslo magazínu menu? 2/2010

Hlavním tématem druhého letošního čísla magazínu menu? je italská kuchyně. Začtěte se a nechte se unést chutěmi Apeninského poloostrova, které jsou tak pestré a různorodé jako jsou temperament jeho obyvatel a klima jeho jednotlivých oblastí.

Datum vložení 9. 7. 2010

Celý článek