Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Aktuality
Náhled článku

Datum vložení 4. 11. 2021

Provázek.kvíz s Terezou Volánkovou a Kultem

Herečka Tereza Volánková se k souboru brněnského Divadla Husa na provázku připojila poměrně nedávno, nicméně s ní přicházejí na jeviště i nedivadelní projekty. Jedním z nich je Provázek.kvíz, který vám na stránkách Kultu představíme. Dále vás navnadíme na nové Krotitele duchů, návrat legendárního Matrixu a přidáme oblíbenou kompilaci divadla, knih, rozhovorů a samozřejmě i jídla.


Herečka Tereza Volánková se k souboru brněnského Divadla Husa na provázku připojila poměrně nedávno, nicméně s ní přicházejí na jeviště i nedivadelní projekty. Jedním z nich je Provázek.kvíz, který vám na stránkách Kultu představíme. Dále vás navnadíme na nové Krotitele duchů, návrat legendárního Matrixu a přidáme oblíbenou kompilaci divadla, knih, rozhovorů a samozřejmě i jídla.
Na prkna divadel pomalu pronikají i nedivadelní formáty. Jednomu takovému se věnuje herečka Tereza Volánková a pochvaluje si hlavně jeho sociální přesah. Projekt Provázek.kvíz s názvem Jak vidí Brno? je pub kvíz v divadle, který vždy hostí nějakou komunitu nebo menšinu. Dále Tereza samozřejmě aktivně zkouší a hraje, nicméně i její volnočasové aktivity jsou velmi pestré. Celý rozhovor na vás čeká na stránkách listopadového Kultu.
Filmové novinky kromě další verze Krotitelů duchů nabídnou návrat legendárního Matrixu a s ním i Keanu Reevese v roli Nea. Provázek si pak pro vás připravil smělou divadelní inscenaci Hráč, kterou jsme zhlédli a dojmy shrnuli do krátké recenze. Neochudíme ani knihomoly – Foglarovcům tentokrát nabízíme výpravu do Řásnovky, příznivcům sci-fi a fantasy do světa nekromantů a milovníky zvířat vezmeme přímo do vlčí smečky.
Z brněnské historie vypíchneme legendu o Domě u Kamenné panny, který dříve býval poštou, připomeneme si proměnu Bystrce, kde stojí nejstarší brněnská lípa, a dáme si pivo v pověstném hostinci U sedmi Švábů.
U piva zůstala i Mlsná tužka, v jejímž hledáčku se ocitl EFI hostinec. Ten je známý právě i tím, že si vaří vlastní pivo v řemeslném pivovaru, který je jeho součástí. Kromě piva vám doporučíme smetanovou kulajdu a svíčkovou s karlovarským knedlíkem.
Čeká vás také několik rozhovorů. Nejprve jsme vyzpovídali Joannu Zdradu, programovou ředitelku FESTIVALU RADOSTI. Následně promluví Petr Gazdík, který šéfuje muzikálovému souboru MdB, a podnikatelka Romana Ljubasová. Rozhovorový maraton uzavře Dalibor Balut, tramp a zálesák, jenž procestoval Evropu v koňském sedle.
Volný čas můžete vyplnit například deskovou hrou Na louce či herní trilogií Mass Effect. Sportovní fanoušci se mohou radovat z návratu BK Žabiny mezi evropskou elitu a seznámit se s novými posilami klubu.Autor Redakce,

Autor RedakceZpět