Mediahill.cz

Právě se nacházíte:      Aktuality
Náhled článku

Datum vložení 1. 3. 2022

Chyba

Bára Basiková: Devadesátky byly šílená doba

Není marné občas se ohlédnout zpět v čase na místa a okamžiky, které znamenaly životní změnu, nebo dokonce převrat. Pávě o takových okamžicích, o životě matky-umělkyně a o své knižní novince opírající se o stejnojmenný blog Když skočíš, já taky… vypráví v rozhovoru stálice české hudební scény Bára Basiková.


Není marné občas se ohlédnout zpět v čase na místa a okamžiky, které znamenaly životní změnu, nebo dokonce převrat. Pávě o takových okamžicích, o životě matky-umělkyně a o své knižní novince opírající se o stejnojmenný blog Když skočíš, já taky… vypráví v rozhovoru stálice české hudební scény Bára Basiková.

S KULTem nahlédnete pod pokličku nejsilnějšího rodinného příběhu posledních let – muzikálu NE/NORMÁLNÍ, který můžete spolu s představením Grand Hotel navštívit v Městském divadle Brno. KULT vás dále doprovodí na tradičnímu divadelnímu festivalu Setkání/Encounter, seznámí vás s novým děkanem JAMU Petrem Michálkem a za poslechu nového alba Tomáše Kluse Cítím se vydáme na JazzFestBrno.

Na milovníky vědy a umění dýchne trocha renesanční historie díky osobnosti Leonarda da Vinci, a až se budete chtít jen tak projít ven, vydáme se spolu po historických stopách brněnské pošty nebo k místu, kde v Brně stával kostel sv. Mikuláše. KULT vám také umožní pohled do budoucnosti skrz paletu navržených monumentů Gregora Johanna Mendela.

Fanouškové kinematografie se můžou těšit na poutavý kriminální seriál Devadesátky, návrat Karate Kida na výsluní, dobrodružně-komického Peacemakera a taky se s Harry Potterem vrátíme po 20 letech zpátky do čarodějnýchBradavic.

Literární svět se rozrostl o mnoho stran díky nové Arše knih Jana Tománka, osvěžující koktejl pokračuje recenzemi knih Když skočíš, já taky… Báry Basikové, Han Solo a hon na vesmírnou flotilu Timothy Zahna, O Brněnských pověstech naruby Arnošta Goldflama nebo mysteriózním románem Ulička přízraků Williama Lindsayho Greshama.

Kdo si rád hraje, ocení zejména recenzi na gamebook Rytíř temného slunce od německého autora Swena Hardera, ve které si mimo jiné zalétáte na drakovi – stačí vám k tomu jen tužka s gumou. Komu by to nestačilo, může zažít dobrodružství během Dne Trifidů od Johna Wyndhama nebo rozpoutat bombastickou akci s počítačovými hrami Horizon Forbidden West, Elden Ring a mnoha dalšími herními trháky.

Autor Redakce,

Autor RedakceZpět